سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
کد خبر: ۱۵۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
ترامپ: وضعیت اضطراری اعلام می‌کنم
کارمندان دولتی با تجمع در اطراف کاخ سفید نسبت به ادامه تعطیلی بخشی از فعالیت‌های دولت آمریکا اعتراض کردند.
22 روز از تعطیلی بخش‌هایی از دولت آمریکا می‌گذرد در این مدت حدود 800 هزار کارمند دولت نتوانسته‌اند بر سر کارهای خود حاضر شوند و حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند. و هنوز نه ترامپ و نه دموکرات‌ها حاضر نیستند از موضع خود در مورد ساخت دیوار در مرز مکزیک کوتاه بیایند. روز پنجشنبه در بیستمین روز تعطیلی بخشی از فعالیت‌های دولت آمریکا، صدها کارمند در اعتراض به این وضعیت و عدم پرداخت حقوق و دستمزدشان در اطراف کاخ سفید تجمع کردند. کارمندان از نهادهای مختلف فدرال آمریکا در این تجمع اعتراض‌آمیز شرکت کردند. آنها خواستار پایان تعطیلی دولت آمریکا شدند.
 ترامپ در گفت‌و‌گو با فاکس نیوز بار دیگر تهدید کرد اگر نتواند با دموکرات‌های کنگره برای تأمین بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی به توافق برسد، «کاملا حق دارد که وضعیت اضطراری ملی اعلام کند.» وی تصریح کرد: «قانون کاملا واضح است. منظورم این است، ما حق مطلقی برای اعلام وضعیت اضطراری ملی داریم... این یک [وضعیت] اضطراری ملی است، اگر که به دنبال این هستید که [ببینید] چه چیزی در حال رُخ دادن است» ‌ با این حال ترامپ جدول زمانی مشخصی برای اتخاذ چنین تصمیمی ارائه نکرد، اما گفت: «فکر می‌کنم که [منتظر باشیم و] ببینیم طی چند روز آتی چه رُخ خواهد داد.».فاکس‌نیوز نوشت که ترامپ به نظر می‌رسد که امیدی برای دستیابی به توافقی به منظور تأمین کامل بودجه دیوار مرزی و بازگشایی کامل نهادهای دولت ندارد.
ترامپ پس از نشست با سران دموکرات کنگره و عدم حصول نتیجه برای بازگشایی دولت نیز گفت که نشست با دموکرات‌ها وقت تلف کردن است. رئیس‌جمهور آمریکا گفت از «نانسی پلوسی» پرسیدم اگر تعطیلی دولت را پایان دهم دموکرات‌ها با تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار حائل مرزی موافقت خواهند کرد که پاسخ وی منفی بود. دموکرات‌های کنگره نیز اعلام کردند پس از آنکه مذاکرات درباره پایان دادن به تعطیلی دولت به شکست انجامید ترامپ نشست را ترک کرد.«نانسی پلوسی» رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا نیز ادعای «دونالد ترامپ» مبنی بر اینکه دمکرات‌ها با امنیت مرزی مخالفت کرده‌اند را نادرست خواند و گفت همه می‌دانند ترامپ حقایق را نمی‌گوید چرا که ما فقط با دیوار مرزی و نه با امنیت آن مخالفیم.نام:
ایمیل:
* نظر: