پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
کد خبر: ۵۳۲۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۳
بر اثر بارش باران‌‌های سیل‌آسا و رانش زمین در جنوب غرب چین علاوه بر وارد آمدن خسارات سنگین به منطقه، دستکم 11 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، تصاویر منتشر  شده از تلویزیون چین حاکی است که این اتفاقات همچنین باعث ناپدید شدن 13 نفر دیگر در استان «سیچوان» شده است.رانش زمین باعث قطع ارتباط با  بخش «شویونگ» در این استان شده و همین موضوع کار کمک‌رسانی را با مشکل مواجه کرده است.نیروهای امدادی می‌گویند که بر اثر بارش باران سنگین و جاری شدن سیل و نیز ریختن خروارها خاک بر روی جاده‌ها، هنوز نتوانسته‌اند  تجهیزات کمک‌رسانی را با خودرو حمل کنند.شاهدان می‌گویند که برخی خیابان‌‌های این بخش به طور کامل زیر گل و لای فرو رفته و قابل تردد نیست.
از سوی دیگر در برخی خیابان‌ها به دلیل جاری شدن آب باران و آبگرفتگی شدید معابر، امدادگران از طریق شناورهای کوچک در تلاشند تا کودکان و سالمندان را به مناطق امن‌تر منتقل کنند.از آنجا که بسیاری از منازل در خاک و گل‌ولای فرو رفته، مسئولان نگرانند که در ساعات آینده شمار تلفات افزایش یابد.جاری شدن سیل در چین در سال جاری میلادی تاکنون جان بیش از 230 نفر را گرفته و بالاتر از 50 ناپدید داشته است.
این بارش‌ها در 29 شهر و منطقه و استان در سرتاسر چین زندگی 60 میلیون نفر را مختل کرده و میزان خسارات اقتصادی آن بالغ بر 18 میلیارد دلار بوده است.نام:
ایمیل:
* نظر: