يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۲۱۴۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲تمرین مرکب دریایی بین دو نیروی دریایی ارتش ایران و پاکستان، با حضور ناوگروه‌های نیروی دریایی ۲ کشور و انجام سناریوهای مختلف دریایی در آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی ارتش، تمرین مرکب دریایی با هدف ارتقای توان رزمی و تبادل اطلاعات و دانش نظامی بین دو نیروی دریایی ایران و پاکستان و به منظور نمایش قدرت دریایی و هم‌افزایی، برقراری تعامل سازنده و پویا در راستای ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه، صبح دیروز در آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان، برگزار شد و با موفقیت به پایان رسید.
در این تمرین دریایی یگان‌های نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن البرز و یک فروند موشک‌انداز به همراه یک بالگرد و همچنین یگان‌های شناور رزمی و پشتیبانی از نیروی دریایی پاکستان حضور داشتند.
عملیات دریایی مشترک شامل نقل و انتقالات هوایی، دریایی و انجام مشترک عملیات Passex در این تمرین مرکب دریایی با حضور یگان‌های نیروی دریایی ایران و پاکستان، انجام شد.
همچنین افسران و کارکنان ۲ نیروی دریایی ایران و پاکستان در راستای تبادل تجربیات آموزشی و عملیاتی از یگان‌های شناور یکدیگر مستقر در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس دیدن کردند.
ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان پیش از ظهر شنبه در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: