يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
کد خبر: ۱۸۹۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مراسم استقبال از پیکرهای مطهر 4 شهید حادثه ناوچه کنارک نیروی دریایی ارتش با حضور مسئولان نظامی و اجرایی استان و مردم از فرودگاه دستغیب شیراز برگزار شد. پیکر مطهر 4 تن از شهدای حادثه ناوچه کنارک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر شاهچراغ‌(ع) تشییع شده و برای خاکسپاری به شهرهای خود منتقل شد.
ناوچه پشتیبانی سبک کنارک بیست و دوم اردیبهشت ماه امسال دچار حادثه شد و 19 تن از کارکنان فداکار آن به فیض عظیم شهادت نائل آمدند و تعداد 15 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
اسامی شهدای استان فارسی به شرح زیر است:
1- شهید ناوبان دوم عرشه اسماعیل‌پور خسرو
2- شهید ناو استوار دوم مکانیک سعید یاراحمدی
3- شهید ناو استوار دوم عرشه‌های سید حامد جعفری
4- شهید ناو استوار یکم تفنگدار سید مرتضی خادمی حسینی
5- شهید مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی
6- شهید مهناوی یکم تفنگدار محمد افشون‌فر
پیکر مطهر شهید ناو استوار دوم مکانیک سعید یاراحمدی از شهرستان خرامه و شهید ناو استوار یکم تفنگدار سید مرتضی خادمی حسینی از شهرستان رستم عصر روز پنجشنبه در زادگاهشان تشییع و به خاک سپرده شد.
مراسم تشییع و تدفین دو تن از شهدای شهرستان نورآباد شهید مهناوی یکم تفنگدار محمد افشون‌فر و شهید ناو استوار دوم عرشه‌های سید حامد جعفری صبح دیروز جمعه دوم خردادماه در زادگاه خود انجام ‌شد.
پیکر پاک شهید ناوبان دوم عرشه اسماعیل پورخسرو نیز روز بیست و چهارم اردیبهشت 99 در شهرستان داراب تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
بر این اساس شهید مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی از دیگر شهدای سانحه دریایی شناور نیز اصالتا از اهالی بخش خشت شهرستان کازرون استان فارس است، اما با توجه به اینکه در سال‌های اخیر به همراه خانواده به شهرستان بوشهر نقل مکان کرده بود، مراسم تشییع و خاکسپاری او در استان بوشهر انجام شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: