يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۸
کد خبر: ۱۸۲۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴


سلمان فارسی حکایت نماید:
روزی حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها بر پدرش، رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم وارد شد.
وقتی رسول خدا چشمش بر چهره فاطمه افتاد، او را گریان و غمگین دید، به همین جهت علت را جویا شد؟
حضرت زهرا سلام‌الله علیها در پاسخ پدر اظهار داشت: ای رسول خدا! روز گذشته بین من و همسرم، علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام جریانی اتفاق افتاد که با یکدیگر ضمن صحبت، شوخی و مزاح می‌کردیم و من جمله‌ای را به عنوان شوخی به شوهرم گفتم، که موجب ناراحتی او شد.
و چون احساس کردم که همسرم ناراحت است، از سخن خویش غمگین و پشیمان گشتم و از او خواهش کردم تا از من راضی و خوشحال گردد.
و او نیز عذر مرا پذیرفت و شادمان شد و با خنده‌روئی با من مواجه گشت و احساس کردم که از من راضی می‌باشد؛ ولی اکنون از خدای خود وحشت دارم که مبادا از من خشمگین و ناراضی باشد.
رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم با شنیدن چنین مطالبی اظهار نمود: ای دخترم! همانا رضایت و خوشنودی شوهر همانند رضایت و خوشنودی خداوند متعال خواهد بود و غضب و ناراحتی شوهر سبب نارضایتی و ناراحتی خدا می‌گردد.
و سپس افزود: هر زنی که خداوند را همچون حضرت مریم عبادت و ستایش کند؛ ولیکن شوهرش از او ناراضی باشد، عبادات و اعمال او مقبول درگاه خدا قرار نمی‌گیرد.
ای دخترم! بدان که بهترین اعمال، فرمان‌برداری و تبعیت از شوهر است، البته در مواردی که خلاف اسلام و قرآن نباشد بعد از آن، بهترین کارها برای زن ریسندگی است، یعنی کارهای سبک و فردی، به دور از نامحرمان را انجام دهد.
ای دخترم! هر زنی که زحمات و مشقات خانه‌داری را تحمل کند و خانه‌داری نماید و برای رفاه و آسایش اعضاء خانواده‌اش تلاش نماید، همانا او اهل بهشت خواهد بود. (1)
ــــــــــــــــــــــــــــــ
1- احقاق الحق، ج 19، ص112نام:
ایمیل:
* نظر: