سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
کد خبر: ۱۶۹۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد که بیش از 1400 نفر در تابستان امسال به‌خاطر چند موج گرما در این کشور جان خود را از دست‌دادند.به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، «انیس بوزین» گفت: در مجموع ۱۴۳۵ نفر بر اثر موج‌های گرمای تابستانِ امسال کشته‌شدند که از آن جمله می‌توان به مرگ ۵۶۷ نفر در موج اول گرما در اواخر ژوئن تا اوایل ژوئیه‌ اشاره کرد و ۸۶۸ نفر نیز در موج دوم گرما در اواخر ژوئیه جان خود را از دست‌دادند.
بوزین تأکید کرد که این رقم یک دهم قربانیان سال ۲۰۰۳ بر اثر گرما است که منجر به مرگ ۱۵ هزار نفر در سراسر فرانسه شد.
وی افزود: موج گرما در سال ۲۰۰۳ میلادی ۲۰ روز طول کشید اما امسال ما دو موج گرما به مدت ۱۸ روز داشتیم و به دلیل اقدام‌های پیشگیرانه موفق به کاهش مرگ و میر شدیم.
وزیر بهداشت فرانسه درباره قربانیانِ گرمای تابستانی امسال در این کشور گفت: نیمی‌از افرادی که تابستان امسال بر اثر گرما جان باختند، افراد مسن بالای ۷۵ سال بودند در حالیکه ۱۰ نفر نیز حین کار ساختمانی و کار در مزرعه جان خود را از دست‌دادند.
تابستان امسال در برخی کشورهای اروپایی رکورد «گرما در تابستان» شکسته شد به‌طوری که روستای «گالارگ لو مونتو» در جنوب فرانسه با دمای 45/9 درجه سانتیگراد داغ‌ترین روز فرانسه را ثبت کرد. رکورد قبلی دمای هوا در فرانسه در سال ۲۰۰۳ با 44/1 درجه سانتیگراد به ثبت رسیده بود. همچنین چند رکورد گرمایی دیگر در هلند و بلژیک نیز ثبت شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: