دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
کد خبر: ۱۵۱۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: ‌اخلالگران بازار ارز در قزوین ۲۲۰ میلیارد ریال درآمد غیرقانونی و نامشروع کسب کرد‌‌ند.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، محمد قاسمی با‌اشاره به دستگیری 12 نفر از اخلاگران نظام ارزی کشور توسط وزارت اطلاعات اظهار داشت‌: عده‌ای سودجو و منفعت‌طلب اقدام به اخلال در نظام ارزی و اقتصادی کشور کردند که با گزارش اداره کل اطلاعات استان و دستورات قاطع قضایی اعضای این باند 12 نفره در استان‌های تهران، قزوین و آذربایجان شرقی شناسایی و دستگیر شدند.
وی خاطر‌نشان کرد: اعضای این باند که اقدام به توزیع ارز به صورت گسترده در استان‌های مختلف می‌کردند به اتهام اخلال در بازار ارز و نظام ارزی کشور، قاچاق ارز از طریق خرید و فروش غیرقانونی، تحصیل مال و منفعت نامشروع، فرار مالیاتی و پولشویی تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر شدند. وی بیان داشت: سرکرده این باند بزرگ فساد اقتصادی که ارز قاچاق را از برخی مبادی داخلی و خارجی تهیه و توزیع می‌کرد در حالی که قصد خروج از کشور را داشت با اقدامات به موقع قضایی و اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شد.
قاسمی تصریح کرد: اعضای این باند سازمان یافته و حرفه‌ای از سال 93 در مجموع بالغ بر 20 هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته‌اند و براساس بررسی‌های به عمل آمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی نزدیک به 450 میلیون دلار، بیش از 220 میلیارد ریال درآمد غیرقانونی و نامشروع کسب کرده‌اند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: متهمان این پرونده برای جلوگیری از شناسایی اعضاء با اجاره حساب بانکی شهروندان اقدام به جابه‌جایی مبالغ مورد نظر خود می‌کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر: