سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
کد خبر: ۱۴۶۴۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۲
دانش‌آموز بسیجی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه تهران گفت: دانش‌آموز بسیجی در یک کلام یعنی افسر جوان جنگ نرمی که پای کار انقلاب است.به گزارش تسنیم، علیرضا زارعی دانش‌آموز سال دوازدهم رشته تجربی دبیرستان نمونه دولتی علامه امینی مرودشت استان فارس، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته تهران بود.
مشروح سخنرانی این عضو هیئت‌رئیسه کنگره ملی سازمان بسیج دانش‌آموزی بدین شرح است:‌
«اینجانب به نمایندگی از پنج میلیون دانش‌آموز بسیجی و 18هزار فرمانده واحد بسیج دانش‌آموزی که هم‌سنگران من در مدارس هستند، توفیق حضور در محضر شما نمازگزاران را دارم.
8 آبان ماه سالروز حماسه‌ای عظیم است که آفریننده آن شهید گرانقدر دانش‌آموز حسین فهمیده بود که امام در وصفش فرمود «رهبر ما آن طفل سیزده ساله‌ای است که با نارنجک خود را زیر‌تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید»؛ حماسه‌ای که زیبایی پیروزی ایمان را به تصویر می‌کشید. حماسه‌ای که در تاریخ ماندگار شد و سبب شد که همگان این روز را به نام روز بسیج دانش‌آموزی بشناسند و آن را گرامی بدارند.
دانش‌آموز بسیجی یعنی مجاهد در تمامی جبهه‌ها، جبهه ایمان و معنویت و جبهه علم و دانش و در این مورد رهبر معظم انقلاب چه زیبا فرمودند «بسیج یعنی حضور بهترین و با ایمان‌ترین نیرو‌های عظیم ملت در میدان‌هایی که برای منافع ملی و اهداف والا کشورشان به آنها نیاز دارند» و امروز نیاز کشور ما بیش از پیش به علم، دانش، تقوا و بصیرت توأمان است. همان آرمانی که دانش‌آموز بسیجی بر مبنای آن تعریف می‌شود و دانش‌آموز بسیجی در یک کلام یعنی افسر جوان جنگ نرمی که پای کار انقلاب است.
نهاد بسیج دانش‌آموزی جلودار و یکه‌تاز میادین جنگ نرم و لبیک گوی به ندای «این عمار» ولی امر خود است؛ نهادی که دشمنان با مقابله خود و از طرق مختلف سعی در دست‌اندازی در آن را دارند؛ در روزهای اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا با یک بهانه کودکانه برای تحریم بسیج ایران اذعان داشته که «نیروهای بسیج، کودکان را آموزش می‌دهند تا سرباز شوند و به منطقه اعزام شوند و در درگیری‌ها بجنگند»
 نیکی هیلی نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل در توجیه این اظهارات کودکانه می‌گوید که «ایران روز بسیج دانش‌آموزی را جشن می‌گیرد» فارغ از آنکه ما روز 8 آبان را جشن نمی‌گیریم بلکه آن را گرامی می‌داریم و در جواب گزافه‌گویی‌های این بدخواهان می‌گوییم هیهات که ما دانش‌آموزان یک قدم‌ از آرمان‌های خودمان کوتاه بیاییم و ما دانش‌آموزان همچون گذشته انقلابی و عاشورایی هستیم و خواهیم ماند.
 آنها نمی‌گویند امثال حسین فهمیده‌ها برای چه به جنگ رفتند و هدفشان چه بود؛ حال آمریکایی‌ها می‌خواهند این روحیه بسیجی را نادیده بگیرند و بگویند نیرو‌های بسیج ایران قصد دارند که از کودکان در جنگ استفاده کنند آن هم در حالی‌که اعتراف کردند باعث و بانی جنگی بودند که فهمیده‌ها را مجبور به دفاع کرد. آمریکا در حالی شعار حمایت از کودکان می‌دهد که حال و روز کودکان یمنی به راحتی می‌تواند دروغین بودن ادعای آنان را ثابت کرد. خوشبختانه امروز دانش‌آموزان بسیجی خودشان به عنوان یک افسر جوان جنگ نرم، آتش به اختیار در عرصه فرهنگی و علمی در سنگر مدارس مشغول خدمت هستند. در این میان باید ذکر کرد که امروز دانش‌آموزان توقع ندارند برایشان فرش قرمز پهن شود ولی بهتر است بازنشستگان به جای فکر به مسئولیت بهتر و بیشتر، به جوانان مشورت بدهند و به‌جای کار برای جوانان، کار را به دست جوانان بسپارند. زیرا جوانان چشم انتظار آینده‌اند و هرگاه توجه و فرصت دادن به جوانان جدی گرفته شده است، آثار و برکاتی فراوان داشته است.
 ما دانش‌آموزان بسیجی از مجلس شورای اسلامی و نمایندگان می‌خواهیم که در رابطه با لوایح مطرح شده دقت لازم را به کار بسته و منافع ملت را در نظر بگیرند و در زمینه لایحه «اف‌ای تی اف» نیز خواستار موضع جدی و قاطعانه شورای نگهبان هستیم.
اکنون از برملا شدن نقشه شوم دشمن در تحمیل سند مفتضح 2030 که این هم مدیون روشنگری مسئولین و دانش‌آموزان بسیجی بصیر و موضع قاطعانه و مستحکم رهبر معظم انقلاب است، مدتی می‌گذرد و این سؤال مطرح می‌شود که چرا بعضی از مسئولین خرد و کلان وزارت آموزش و پرورش چه سهوا و چه عمدا سعی در دامن زدن به خواسته دشمنان این مرز و بوم را دارند و در تلاشند که این سند را تحت پوشش‌های مختلف و یا لوایح دیگر به اجرا در آورند؟ چرا با وجود سند بالا دستی همچون سند تحول بنیادین که مورد قبول مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران است مجددا به طرحی رجوع می‌شود که غرض دشمن در آن روشن و مبرهن است؟ ان‌شاءالله که با اجرای سند تحول بنیادین، شاهد رسیدن نظام آموزشی به نقطه اوج خود خواهیم بود.
 خطاب به رهبر عزیز‌تر از جانمان می‌گوییم، آقا و رهبر ما، دغدغه شما را فهمیدیم و برای رسیدن به الگوی پیشرفت ایرانی - اسلامی مشغول جهاد فرهنگی در سنگر‌های مدارس هستیم؛ آقا جان ندای «العلم سلطان» را شنیدیم و لبیک گویتان هستیم و در خواندن درس کوشاییم تا در آینده شاهد فتح قله‌های علم و دانش توسط بسیجیان‌تان باشید.
به یاد شهید تهرانی‌مقدم که آرزویش نابودی اسرائیل بود عرض می‌کنیم: ما نسل سوم و چهارم انقلاب با په پایان رسیدن شمارش معکوس 25 ساله رهبر عزیزمان برای عمر رژیم کودک‌کش صهیونیستی، زمین را از لوث وجود این جرثومه فساد تطهیر نموده و اسرائیل را از صفحه روزگار محو خواهیم کرد و ان‌شاءالله به سران حکومت‌های مستکبر می‌گوییم: بدانید و آگاه باشید که 38 سال پیش در دفاع مقدس و در راه این انقلاب 36 هزار دانش‌آموز شهید تقدیم این انقلاب شدند و امروز اگر واقعه رخ دهد بیش از پنج میلیون دانش‌آموز بسیجی عاشقانه آماده دفاع و فدا کردن جانشان در راه این انقلاب و کشورند.»


نام:
ایمیل:
* نظر: