شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
کد خبر: ۱۳۹۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در جنوب استان فارس اعلام کرد: با اتمام آسفالت آبنمای درز و سایبان، لارستان از طریق ایستگاه زاهد محمود به استان کرمان و شبکه ریلی کشور متصل شد.

محمدرضا باقری فرد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: محور لار به درز و سایبان و حاجی آباد هرمزگان و کرمان به لحاظ کاهش بیش از صد کیلومتری مسیر لارستان به استان کرمان و مشهد مقدس از اهمیت زیادی برخوردار بود که عملیات آسفالت آبنمای درز و سایبان به پایان رسید و لارستان به شرق استان هرمزگان و استان کرمان متصل شد.
وی افزود: با بهره‌برداری از این آبنما دسترسی مردم لارستان به ایستگاه راه آهن سراسری کشورازطریق زاهد محمود میسر شد و همچنین مردم لارستان با تردد از این محور در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند با قطار یا خودرو به استان کرمان و مشهد مقدس برسند طوری که فاصله لار تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود 170 کیلومتر - لار تا حاجی آباد هرمزگان 200 کیلومتر - لار تا سیرجان 330 کیلومتر - لار تا کرمان 450 کیلومتر می‌شود.
باقری فرد ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های این مسیر دسترسی مردم غرب و شرق استان هرمزگان است طوری که مردم حاجی آباد و بستک این استان می‌توانند از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر تردد کنند.
وی بیان کرد: مردم استان کرمان و شرق استان هرمزگان برای دسترسی به منطقه انرژی بر پارس جنوبی و همچنین عسلویه می‌توانند از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر استفاده کنند.نام:
ایمیل:
* نظر: