جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
کد خبر: ۱۳۹۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹
نخستین جلسه هماهنگی باشگاه‌های لیگ برتری بسکتبال دیروز در غیاب مهرام نایب قهرمان فصل گذشته برگزار شد.

نخستین جلسه هماهنگی باشگاه‌های لیگ برتری برای فصل آینده دیروز برگزار و نمایندگان باشگاه‌ها شرایط خود را اعلام کردند. در جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال ایران باشگاه‎های پتروشیمی بندرامام، شهرداری گرگان، آویژه صنعت پارسا، پدافند رعد دزفول، شهرداری تبریز، دانشگاه آزاد، نیروی زمینی، و شیمیدُر حضور داشتند و مهرام نایب قهرمان دوره گذشته غایب بود. نماینده باشگاه آبادان به پرواز تهران نرسیده بود. هدف اصلی چنین نشستی ایجاد هماهنگی‌های لازم و تحلیل آیین نامه جدید مسابقات و بحث و تبادل نظر در جهت هر چه بهتر برگزار شدن رقابت‌های فصل جدید بود. در این جلسه پیشنهادات متعددی ارائه شد. یکی از پیشنهادات ارائه شده دراین جلسه این بود که سقف تعداد بازیکنان هر باشگاه از 15 به 17 بازیکن افزایش پیدا کند. از این تعداد 17 بازیکن هر باشگاه باید مجاز باشد که دو خارجی و 15 بازیکن ایرانی داشته باشد.
پیشنهاد مهم دیگر ارائه شده در این جلسه هماهنگی لیگ برتر به برگزاری فینال فصل جدید برمی گشت. بر‌اساس پیشنهاد نمایندگان باشگاه‌ها فینال این فصل به صورت رفت و برگشت برگزار شود و تاریخ فینال از قبل مشخص باشد. نماینده‌های باشگاه‌ها درخواست کردند که این فصل تمام دیدارها روزهای پنجشنبه برگزار شود. به منظور جلوگیری از فشار بر تیم‌ها چنین پینشهادی مطرح شد. حاضران متفق‌القول بودند که لیگ هفت ماه طول بکشد اما هفته‌ای یک بازی داشته باشند.
پیشنهاد دیگر باز هم به بازیکنان خارجی هر باشگاه برمی گشت. بر اساس این پیشنهاد هر تیم می‌تواند دو بازیکن خارجی داشته باشد که می‌تواند آنها را تا مرحله پلی‌آف تغییر بدهد اما در این مرحله دیگر هیچ تیمی مجاز به تغییر بازیکن خارجی خود نیست مگر اینکه آن بازیکن مصدوم شده باشد. نماینده‌های باشگاه‌ها درخواست کردند که به تیم‌های اول تا سوم لیگ برتر بسکتبال جام‌هایی ارزشمند اهدا شود. در کنار این کاپ‌ها به تیم‌های اول و دوم جایزه نقدی پرداخت شود.
پیشنهاد بسیار مهم دیگر این بود که از این پس «سهمیه ملی» برای تیم‌ها نداشته باشد. جلسه نهایی برای تصمیم گیری در رابطه با پیشنهادات مطرح شده و سایر امور روز هفدهم شهریور ماه راس ساعت 10 صبح برگزار می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: