پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۱
کد خبر: ۱۳۶۸۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
کماندوهای نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی درست مثل دزدان دریایی با حمله به «کشتی آزادی 2»، آن را توقیف و سرنشینان آن را بازداشت کردند.

 
  سرویس خارجی-

«آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم ‌اشغالگر قدس روز گذشته با تأیید این خبر اعلام کرد این کشتی پس از بازرسی به یکی از پایگاه‌های ارتش اسرائیل در بندر‌اشدود واقع در فلسطین‌اشغالی انتقال داده شده است. وی مدعی شد آنها حریم دریایی نوار غزه را نقض کرده‌اند. این نخستین بار نیست که رژیم صهیونیستی به راهزنی و دزدی می‌پردازد. دو ماه پیش نیز اولین کشتی آزادی که از ساحل غزه به سمت بندر قبرس به حرکت درآمده بود، پس از طی 12 مایل مسافت توقیف و به بندر ‌اشدود منتقل شد و رژیم صهیونیستی تمامی سرنشینان آن را بازداشت کردند. سرنشینان این کشتی پس از مدتی آزاد شدند، اما کاپیتان و تعدادی از خدمه آن همچنان در بازداشت هستند!
«کشتی آزادی 2» که سرنشینان آن بیماران، مجروحان و دانشجویان بودند، روز سه شنبه از بندر غزه به سمت قبرس به حرکت درآمد. قرار بود این کشتی عازم بندر «لیماسول» در قبرس شود تا بیماران را به بیمارستان منتقل کند محاصره غزه وارد دوازدهمین سال خود شده و رژیم صهیونیستی اخیرا با اتخاذ تصمیماتی نژادپرستانه حلقه محاصره این باریکه را بیش از پیش تنگ کرده است تا بر رنج و محنت‌های ساکنان آن افزوده شود. بستن گذرگاه حیاتی «ابوسالم» در جنوب شرقی غزه که روز سه شنبه صورت گرفت یکی دیگر از اقدامات رژیم صهیونیستی برای تنگ‌تر شدن محاصره غزه بود. رژيم صهيونيستي از سال 2006 و پس از پيروزي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين «حماس» در انتخابات پارلماني، باريکه غزه را محاصره کرده و از ورود سوخت، غذا، دارو و مصالح ساختماني به اين منطقه جلوگيري مي‌کند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «صلاح عبدالعاطی» عضو کمیته برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره باریکه غزه تاکید کرد که هدف از سفر این کشتی به تصویر کشیدن رنج و محنت‌های ساکنان تحت محاصره باریکه غزه بود چرا که ساکنان این باریکه در وضعیت اسفناکی به سر می‌برند و هیچ کس هم جوابگو نیست.طبق گزارش‌های تکمیلی نظاميان صهيونيست با تيراندازي به سمت قايق هاي جوانان فلسطيني که تلاش می‌کردند محاصره دریایی رژيم صهيونيستي را بشکنند و کشتی آزادی 2 را نجات دهند 7 فلسطيني را زخمي کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر: