چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
کد خبر: ۱۳۴۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
نعمت‌زاده:
محمدرضا نعمت‌زاده که پیش از این خواستار واردات مدیر از خارج شده بود، گفت: ما هنر استفاده از توانمندی‌های داخلی را بایگانی و فراموش کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا نعمت‌زاده؛ وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در جمع مدیران عامل برندهای برتر ایران در مورد اهمیت مقوله برندسازی اظهار کرد: ما هنر استفاده از توانمندی‌های داخلی را بایگانی و فراموش کرده‌ایم و در اداره کشور، صنعت، بازرگانی، روابط بین‌الملل و روابط داخلی ضعیف هستیم.
وی افزود: بحث برند یکی از موارد مغفول در کشور است، در حالی که کشورها را امروز با برند ارزیابی می‌کنند. لیست 100 تولیدکننده را در کشور دارم که اگر کشور را به دست این افراد بدهیم، آباد می‌شود، زیرا افرادی در میان آنها وجود دارند که با توجه به موفقیت‌ها نشان داده‌اند که دارای قابلیت هستند.
وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت خطاب به مدیران‌عامل برندهای برتر افزود: امروز واجب کفایی بر شما ایجاد‌اشتغال برای جوانان بیکار است. برند نیک؛ مجموعه کیفیت، مدیریت، لیاقت، وطن‌خواهی، وطن‌دوستی و مردم‌دوستی است.
نعمت‌زاده ادامه داد: یک زمانی در روز تعطیل مأمور گمرکی را برای اینکه دموراژ(هزینه تاخیر کشتی) پرداخت نکنیم آوردیم و بابت پولی که برای جابه‌جایی به آن مأمور پرداخت شد، من را به دیوان محاسبات بردند، اما من در مقابل قاضی گفتم این کار برای من افتخار است که به جای پرداخت 5 هزار دلار دموراژ مبلغ کمی به مأمور گمرک پرداخت کردم و کارمان انجام شد.
وی با بیان اینکه 800 کیلومتر سواحل مکران خالی است، اضافه کرد: واجب کفایی این است که آنجا را آباد کنیم و حتی طرحی آماده کرده‌ایم و برای مطرح کردن آن از معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر وقت گرفته‌ام، تا موضوع این طرح مطرح شود. ما حاضریم با دعوت از بخش خصوصی این سواحل را آباد کنیم.
وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با ‌اشاره به اینکه برخی کشورها برای 10 کیلومتر ساحل با یکدیگر می‌جنگند، گفت: این در حالی است که ساحل 800 کیلومتری بلاتکلیف مانده، در حالی که قابلیت‌های خوبی برای ایجاد صنعت، گردشگری و صادرات دارد.
گفتنی است، محمدرضا نعمت‌زاده در دوران وزارت خود در دولت یازدهم، خواستار واردات مدیر از خارج شده بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: