يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
کد خبر: ۱۳۴۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
سفیر روسیه در لبنان اظهار داشت، در شرایط جاری خروج ایران و حزب‌الله از سوریه نه امکان دارد و نه جایز است، چون روند نابودی تروریسم هنوز به سرانجام نرسیده است.

«الکساندر زاسیکین» اظهار داشت: در شرایط کنونی روی موضوع ایجاد تردید و مشکل‌تراشی میان محور مقاومت و روسیه تمرکز می‌شود و این مسئله، از نظر ما مردود است. وی تأکید کرد، روابط میان روسیه و محور مقاومت، مبتنی بر همکاری است.
به گزارش ایسنا، سفیر روسیه در لبنان، حضور نیروهای آمریکایی در سوریه را یکی از دلایل اصلی پیچیده شدن شرایط در این کشور و ممانعت از دست یافتن به راه‌حل دانست.سفیر روسیه تصریح کرد، وقایع سوریه با قدرت و به طور گسترده در حال تغییر بوده و من پیش‌بینی نمی‌کنم طی یک یا دو ماه نتایج نهایی در تمام زمینه‌ها مشخص شوند، زیرا اهداف اصلی مطرح شده مورد نظر مقاومت و روسیه و حتی اهداف اصلی نظیر نابودی تروریسم و حل و فصل اوضاع سوریه هنوز تکمیل نشده‌اند.وی خاطرنشان کرد: روسیه موافق تسلط ارتش سوریه بر تمامی مرزهایش است و اوضاع در این کشور گام به گام جلو می‌رود.طی هفته‌های اخیر رسانه‌های عربی و غربی در مورد بروز اختلاف میان ایران و مقاومت از یک طرف و روسیه از طرف دیگر، سر و صدای زیادی راه انداخته بودند.
جنایت تازه آمریکا
جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش که توسط آمریکا فرماندهی می‌شوند، با بمباران یک روستا در حومه جنوبی شهر «حسکه» سوریه، ‌18 غیرنظامی را کشتند. ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، اکثر این قربانیان زنان و کودکان آواره عراقی هستند که به خاطر جنایات داعش، به این روستا پناه آورده بودند. عفو بین‌الملل اخیراً گزارشی از شواهد و مدارک مبنی بر اینکه ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قوانین بین‌المللی را در برخی از حملاتش در رقه در سال گذشته میلادی نقض کرده و جان غیرنظامیان را به خطر انداخته منتشر کرد. اما ائتلاف این گزارش‌ها را رد می‌کند.
همدستی آمریکا با داعش
به گزارش فارس، شماری از عناصر داعش از منطقه «التنف» که در اشغال نظامیان آمریکایی قرار دارد، به شهر «تدمر» سوریه حمله کردند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، ارتش سوریه به کمک جنگنده‌های روسی، حمله داعش به تدمر را دفع کرده است. در جریان این نبرد، پنج تروریست داعش کشته شدند.
مرکز مصالحه روسیه در سوریه خاطرنشان کرد، اردوگاه «الرکبان» که در نزدیکی پایگاه نظامی آمریکا در التنف واقع شده، به پناهگاه برای افراد مسلحی بدل شده که از گوشه و کنار سوریه به آنجا می‌روند و از جمله آنها، تروریست‌های داعش هستند و (این اردوگاه) به مرکزی برای حمایت از گروه‌های مسلح فعال در کشور ]سوریه[ تبدیل شده است.
یک منبع میدانی سوری نیز ضمن تأیید دفع حملات تروریست‌ها، تأکید کرد که آنها بار دیگر به سمت منطقه التنف گریختند.
گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» که مقرش در لندن است، اعلام کرد درگیری در صحرای «السویداء» در 50 کیلومتری پایگاه آمریکا در التنف بین ارتش سوریه و داعش، به شدت در جریان است.
روزنامه عربستانی «الشرق الاوسط» دیروز اعلام کرد، ارتش سوریه موفق شده است گروه تروریستی داعش را از شهر «ابوکمال» در استان دیرالزور بیرون برانند. الشرق الاوسط ادعا کرد که عناصر داعش سه روز پیش توانسته بودند بخش‌هایی از ابوکمال را اشغال کنند.
دیدبان حقوق بشر سوریه هم اعلام کرد، ارتش سوریه توانسته است داعش را از بخش‌های شمالی و شمال شرقی شهر ابوکمال بیرون براند.


نام:
ایمیل:
* نظر: