پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۸
کد خبر: ۱۳۴۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
مدیر روابط عمومی ستاد دیه کشور گفت: هم اکنون 18هزار محکوم جرائم مالی غیر عمد در زندان‌های کشور هستند که برای آزادی چشم امید به کمک خیران دوخته‌اند.

به گزارش ایرنا، هادی جلالی در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: برای آزادی این زندانیان که بیشتر آنها در استان‌های فارس، اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی زندان هستند 20 تا 25 هزار میلیارد ریال نیاز است.
وی اظهارکرد: از این شمار سه هزار نفر به دلیل مهریه، 2 هزار نفر دیه و مابقی به دلیل محکومیت‌های مالی و حقوقی در زندان‌های کشور بسر می‌برند.
جلالی بیان کرد: برای بهره‌مندی از کمک خیران و نیکوکاران در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هر سال در ماه مبارک رمضان جشن‌های گلریزان در سراسر کشور برگزار می‌شود که براساس برنامه‌ریزی‌ها امسال 400 جشن گلریزان در کشور برنامه‌ریزی شده است.
وی یادآور شد: تا کنون 90 درصد جشن‌های گلریزان پیش‌بینی شده برگزار و 500 میلیارد ریال جمع‌آوری شده است که تلاش می‌شود در ماه مبارک رمضان امسال زمینه آزادی 2هزارو 500 تا سه هزار نفر در کشور فراهم شود. مدیرروابط عمومی ستاد دیه کشور گفت: استان‌های فارس، خوزستان و بوشهر از جمله استان‌هایی هستند که بیشترین جشن‌های گلریزان را در کشور برگزار کرده‌اند.
جلالی در‌باره استان بوشهر گفت: این استان جزو کم جمعیت‌ترین استان‌ها در داشتن زندانیان جرائم غیر عمد است که تلاش می‌شود با همت خیران و ستاد دیه زمینه آزادی 125 زندانی جرائم غیر عمد این استان فراهم شود. جلالی اضافه کرد: امروز زندانیان مربوط به چک‌های بدون پشتوانه و مهریه بیشترین تعداد زندانیان جرائم غیر عمد در کشور را تشکیل می‌دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: