دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۷
کد خبر: ۱۳۲۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
در آئین رونمایی از اقدامات مرکز فناوری اطلاعات آستان قدس رضوی
دستاوردهای مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی آستان قدس رضوی امروز طی مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در آئین رونمایی از اقدامات مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی آستان قدس رضوی با بیان اینکه تسهیل شرایط زیارت زائران بارگاه قدس رضوی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آستان قدس رضوی است اظهار داشت: آستان قدس رضوی تلاش دارد با استفاده از تکنولوژی روز و ظرفیت فضای مجازی شرایط توزیع عادلانه امکانات و تشرف راحت‌تر زائران را فراهم آورد و در این راه نیازمند همکاری و همراهی مسئولان و دستگاه‌های ذی‌صلاح هستیم.
وی ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی آستان قدس رضوی برای خدمت‌رسانی به زائر در جهت فراهم آوری شرایط یک زیارت دلنشین انجام شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلح نظام گفت: امروز با همکاری نیروهای جوان، متخصص، متعهد و مؤمن توانسته‌ایم بسیاری از امور اداری و درون سازمانی آستان قدس رضوی را مبتنی بر فناوری‌های نوین ساماندهی کنیم.
نباید در بستر اطلاعاتی و ارتباطی فضای مجازی منفعلانه رفتار کنیم
رئیسی گفت: اگر چه غرب آغازگر در فضای مجازی بوده‌اما ما نیز باید در این فضا نقش‌آفرین باشیم، نباید در بستر اطلاعاتی و ارتباطی فضای مجازی منفعلانه رفتار کنیم تا دیگران برای ما برنامه‌ریزی کنند و بستر فراهم سازند.
وی با تأکید بر اینکه جوانان با استعداد و متخصص ایرانی می‌توانند در توسعه و ارتقای فضای مجازی سهیم باشند، ابراز کرد: در حوزه فضای مجازی و جهان شبکه‌ای باید گام‌های مؤثرتری برداشته شود و مردم و نظام مقدس اسلامی باید سهم جدی از این فضا در سطح جهان داشته باشند.
وی گفت: پیام‌رسان‌های داخلی باید یک آغاز برای حرکتی عظیم در حوزه فضای مجازی و فناوری اطلاعات باشند، نباید به برخورداری از چند پیام‌رسان بسنده شود بلکه باید حوزه نفوذ خود را در بخش‌ها و جنبه‌های مختلف فضای مجازی توسعه و ارتقا بخشیم.نام:
ایمیل:
* نظر: