چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۵
کد خبر: ۱۳۲۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
امیر حاتمی در دیدار با فرمانده نیروهای مسلح بولیوی
وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران با افتخار اعلام می‌دارد آماده همکاری با کشورهای دوست و مستقل و انتقال تجارب خود در زمینه‌های دفاعی و نظامی و فنی است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع کشورمان در دیدار با فرمانده نیروهای مسلح بولیوی با بیان اینکه آمریکای لاتین در سیاست خارجی و دفاعی دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: برهمین اساس، برای توسعه مناسبات دفاعی نظامی با کشور بولیوی ارزش قائل هستیم.
وی در همین زمینه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در همین مدت با انواع تحریم‌های ظالمانه دشمن مواجه بوده و همچنان این تهدیدات ادامه دارد و با وجود این تحریم و تهدیدات، ملت ایران همچنان با قدرت روی پای خود ایستاده و خودکفایی و خوداتکایی کشورمان در حوزه‌های دفاعی و نظامی موید این موضوع است و بحمدالله تمام نیازهای دفاعی نیروهای مسلح کشورمان را از تولیدات بومی تامین می‌کنیم.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه از حمایت دولت بولیوی از مواضع به حق جمهوری اسلامی ایران از جمله در موضوع هسته‌ای ایران در مجامع بین‌المللی و قطعنامه‌های ادعایی حقوق بشری سازمان ملل تشکر می‌کنم، افزود: معتقدم حضور کشورهای مستقل همچون بولیوی در شورای امنیت می‌تواند به تحکیم ثبات و امنیت جهان کمک شایانی کند.
حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌های مستقلانه آقای مورالس در موضوعات بین‌الملل استقبال و از آن حمایت می‌کند، گفت: معتقدیم کشورهای مستقل باید سیاست‌های دفاعی مستقل داشته باشند و در این راستا جمهوری اسلامی ایران با افتخار اعلام می‌دارد آماده همه‌گونه همکاری با کشورهای دوست و مستقل و انتقال تجارب خود در زمینه‌های دفاعی و نظامی و فنی است.
فرمانده نیروهای مسلح بولیوی نیز در این دیدار با ‌اشاره به ملاقات‌های خود با مقامات سیاسی، دفاعی و نظامی کشورمان اظهار داشت: روحیه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی ملت و دولت ایران اسلامی قابل تقدیر است و این ناشی از ایمان ملت ایران به خداوند است.
دریابد جمیل بورداسوسا در ادامه با‌ اشاره به روحیه ضداستکباری و امپریالیستی دو ملت ایران و بولیوی افزود: بسیار علاقمندیم روابط دو کشور را در حوزه‌های فناوری، علمی، صنعتی و ارائه تجارب ارزنده‌ای که به دست آورده اید گسترش دهیم.
وی مبارزه با قدرت مداری و زورگویی نظام استکباری را از اهداف ملت بولیوی دانست و ادامه داد: نظام استکباری طی سالیان گذشته تلاش داشته تا کشور ما را تابع سیاست‌ها و مطامع خود کند اما مردم بولیوی در مقابل این زورگویی کشورهای استکباری مقاومت کرده و براین اساس بر خود می‌بالند.
فرمانده نیروهای مسلح بولیوی با ‌اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران طی سالیان گذشته خاطرنشان کرد: با وجود این تحریم‌ها جمهوری اسلامی ایران به توسعه چشمگیری در حوزه‌های نظامی و دفاعی دست یافته که معتقدیم این توانمندی و افتخارات با عقیده، ایمان راسخ، انگیزه والا و هویت ملی ایرانیان به دست آمده است که ما هم در کشور بولیوی به دنبال این سیاست هستیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: