چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۵
کد خبر: ۱۳۲۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: با افزوده شدن دو ساعت به درس تربیت بدنی پایه 12 در سال تحصیلی 98 -97 مجموع ساعات این درس به سه ساعت افزایش یافت.

مهرزاد حمیدی دیروز در آیین اختتامیه چهارمین المپیاد ورزش درون مدرسه‌ای چهارمحال و بختیاری افزود: در سال تحصیلی جاری نیزدرس تربیت بدنی  در پایه 11 از یک به دو ساعت افزایش پیدا کرد.
وی آپارتمان‌نشینی و تغییر الگوی زندگی را تهدیدی برای کودکان و نوجوانان دانست که با گسترش ساعت ورزش در مدارس و همچنین برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی این مشکل رفع خواهد شد.
به گفته وی، المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای فرصت تحرک بیشتر بین دانش‌آموزان و توسعه ورزش را فراهم و روحیه کار تیمی را نیز گسترش می‌دهد.
حمیدی، ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان، ارتقای آمادگی جسمانی و مهارت‌های ورزشی، کمک به انس بیشتر دانش‌آموزان با فعالیت‌های ورزش همگانی و قهرمانی و راه‌اندازی نهضت داوطلبی در تربیت بدنی را از اهداف برگزاری المپیادهای ورزش درون مدرسه‌ای اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، چهارمین دوره المپیاد ورزش درون مدرسه‌ای چهارمحال وبختیاری با رقابت 110 هزار دانش‌آموز در مدرس برگزار که از این تعداد بیش از 4 هزار دانش‌آموز به مرحله استانی راه پیدا کردند.نام:
ایمیل:
* نظر: