دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۴
کد خبر: ۱۳۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
برخی از اهالی روستاهای اطراف یاسوج با اجتماع مقابل هلال احمر درخواست چادر کردند.

 طی زلزله‌های یک هفته اخیر در شهرستان‌های بویراحمد و خسارت به برخی از خانه‌ها، اهالی روستاهای بویراحمد از جمله گنجه‌ای، مزدک، گوشه و مادوان با اجتماع در مقابل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد درخواست چادر کردند.
برخی از این افراد اظهار داشتند: خانه‌هایشان براثر زلزله‌های اخیر شکاف برداشته و دهیاری و کلانتری هم این موضوع را صورت جلسه کردند.
اهالی روستاهای یاسوج گفتند از شدت ترس نمی‌توانیم شب را در خانه‌هایمان سپری کنیم و از طرفی هم نمی‌توانیم خانه‌ها را ترک کنیم، از مسئولان استان خصوصا هلال احمر درخواست داریم چادر در اختیارمان قرار دهند تا این بحران را سپری کنیم.
اما عزیز فیلی معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: چادر فقط در اختیار کسانی قرار داده می‌شود که خانه‌هایشان دچار خسارت
 شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص هم گفت: به هیچ عنوان چادر انفرادی در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد.
سید امان‌الله جهانبین گفت: چادرهایی برای بیمارستان‌ها، خوابگاه‌ها و سایر دستگاه‌ها برپا شده و برای اسکان اضطراری مردم در پارک مهرورزی، پارک ولایت و اتوبوسرانی بیش از 200 چادر برای مردم شهر یاسوج برپا شده است.
وی عنوان کرد: کسانی که در زلزله‌های اخیر دچار خسارت شدند بعد از تایید کلانتری در اردوگاه‌های اسکان اضطراری اسکان داده می‌شوند.


نام:
ایمیل:
* نظر: