سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
کد خبر: ۱۲۹۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
رئیس‌کل دادگستری استان تهران گفت: برای یک‌سری دیگر از متهمان حقوق‌های نجومی کیفرخواست صادر شده است.

غلامحسین اسماعیلی به تسنیم گفت: در ارتباط با پرونده‌های اغتشاشات دی ماه 96، برای تعدادی از متهمان حکم صادر شده و تعدادی هم در نوبت رسیدگی است.
اسماعیلی افزود: بین حکم‌های صادره، هم رأی به محکومیت و هم برائت وجود دارد.
وی درخصوص پرونده جرایم انتخاباتی استانداران و فرمانداران در انتخابات سال 96 هم اظهارداشت: رسیدگی بدوی به پرونده مقاماتی که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 مرتکب جرم شدند، تمام شده و فعلاً پرونده در تجدیدنظر مطرح است.
رئیس‌کل دادگستری استان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده متهمان حقوق‌های نجومی نیز گفت: برای بخش عمده‌ای از پرونده‌هایی که در دادگاه مطرح رسیدگی بود، رأی صادر شده و پرونده افرادی که به حکم‌شان اعتراض داشتند، در مرحله تجدیدنظر است. البته بین آرای صادره، برائت هم داشتیم.
به گفته اسماعیلی، در ماه‌های پایانی سال 96 هم، برای یک‌سری دیگر از متهمان حقوق‌های نجومی کیفرخواست صادر شده و پرونده‌هایشان تازه از دادسرا به دادگاه آمده است.
وی در پاسخ به اینکه آیا برای صفدرحسینی رئیس‌سابق صندوق توسعه ملی هم در ارتباط با حقوق‌های نجومی پرونده تشکیل شده یا خیر و اینکه آیا منتهی به صدور حکم شده است؟، توضیح داد: وی در مرحله دادسرا پرونده داشت اما بین پرونده‌های قبلی مرتبط با حقوق‌های نجومی وجود نداشت و رأیی صادر نشده است. نمی‌دانم پرونده وی بین سری جدیدی که به دادسرا آمده، وجود دارد یا خیر.


نام:
ایمیل:
* نظر: