چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۳
کد خبر: ۱۲۹۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹
فرماندار لنجان:
فرماندار لنجان در نشست با کشاورزان این شهرستان گفت: برای جلوگیری از اختلال آب در بخش‌های آشامیدنی، صنعت و کشاورزی باید از این میزان آب موجود به صورت مناسب بهره‌برداری کنیم از این رو مردم خود باید در خط مقدم مدیریت مصرف آب قرار گیرند.
فولادشهر- خبرنگار کیهان:

مهدی صفرخانلو اضافه کرد: امروز در حوزه کاهش مصرف آب تمام ادارات و نهادهای دولتی در شهرستان لنجان موظف هستند با انجام اقدامات لازم همچون نصب سیستم‌های کاهنده مصرف آب، آب مصرفی خود را کاهش دهند تا مردم در مواقع حضور در ادارات با فرهنگ مصرف بهینه به خوبی آشنا شوند.
وی افزود: شهرداری‌ها نیز می‌توانند با جایگزین کردن گونه‌های سازگار با کم آبی به جای چمن، آبیاری شبانه و استفاده از روش‌های نوین آب‌رسانی و کاشت گونه‌های گیاهی مقاوم و... به سمت کاهش مصرف آب حرکت کرده و با استفاده از روش‌های جدید به جای کاشت چمن به حفظ منظر شهر بپردازند.
وی اضافه کرد: امروز باید با تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به سمت مدیریت مصرف آب و کاهش پیامدهای ناشی از بحران کمبود آب حرکت کنیم، چرا که متأسفانه این مهم در دهه‌های اخیر مورد کم توجهی قرار گرفته و باعث شده امروز با مشکل کم آبی و افزایش مصرف آب مواجه شویم.


نام:
ایمیل:
* نظر: