شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
کد خبر: ۱۲۸۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
مدیرعامل بانک انصار از سامانه هوشمند پرداخت هزینه آب و برق برمبنای اینترنت اشیاء رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک انصار، با حضور دکتر ابراهیمی؛ مدیرعامل بانک انصار و معاونین وی، سامانه‌های هوشمند پرداخت مصرف آب و برق بر مبنای اینترنت اشیاء رونمایی شد.
در این گزارش آمده است که توسعه و بهبود نظام‌های پرداخت الکترونیکی هزینه‌های مصرف انرژی هدف اصلی سامانه‌های هوشمند بانک انصار بوده و بر مبنای آن محصولات نوینی برای بازپرداخت مصرف طراحی و تولید شده است که شامل سامانه هوشمند الکترونیکی پیش‌فروش هزینه برق متصل به کنتورهای مشترکین، سامانه هوشمند الکترونیکی پیش‌فروش آب‌ها متصل به کنتورهای خانگی و یا برای فروش آب تصفیه شده در مکانهای عمومی، سامانه‌های پرداخت هزینه گاز، سامانه پرداخت هزینه سوخت وسایل نقلیه می‌باشد.
بنابراین گزارش، طراحی و ساخت دو سامانه هوشمند محاسبه و بازپرداخت برخط (On Line) هزینه برق و آب، در زمره آخرین محصولات شرکت سامانه الکترونیکی انصار است که مدیریت طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و راهکارهای پرداخت الکترونیکی این بانک را برعهده دارد. این شرکت سامانه‌های هوشمند بازپرداخت مصرف برق و آب را بر مبنای اینترنت اشیاء (IOT) طراحی و پیاده‌سازی شده است.
این گزارش افزوده است: امکانات تعبیه شده در این سامانه‌ها اجازه مدیریت خودکار کنتورهای مشترکین را بدون حضور نیروی انسانی در محل نصب کنتور فراهم می‌کند. از سوی دیگر ادارات مربوطه که وظیفه مدیریت مصرف مشترکین را برعهده دارند نیز می‌توانند در هر لحظه از آخرین وضعیت مصرف، شارژ موجود در سامانه و یا محل استقرار کنتور اطلاع حاصل کنند. با وجود امکانات این سامانه هوشمند، مشترکین می‌توانند میزان انرژی مصرفی خود را در دوره آتی پیش‌بینی و با شارژ سامانه نسبت به مکانیزم مصرف انرژی خود در دوره پیش رو اقدام نمایند.
بنابراین گزارش، این سامانه‌ها با اتمام شارژ ریالی خود، به طور خودکار می‌توانند کنتور مشترکین را قطع و اطلاع‌رسانی لازم را به مشترک و اداره مربوطه انجام دهند. به این ترتیب ادارات ذینفع، قابلیت مدیریت از راه دور مشترکین پرمصرف خود را به آسانی در اختیار داشته و دغدغه‌ای در خصوص عدم پرداخت به موقع هزینه انرژی واگذار شده به مشترکین را ندارند. مزیت دیگری که این سامانه‌ها برای شهروندان ایجاد می‌کنند، استفاده از کارتهای غیرتماسی (مانند کارت شهروندی و موارد مشابه) برای شارژ سامانه می‌باشد. به این ترتیب شهروندان و مشترکین ترغیب می‌شوند به جای استفاده از پول نقد یا کارتهای بانکی، از کارت شهروندی خود برای بازپرداخت هزینه‌های عمومی استفاده کنند.نام:
ایمیل:
* نظر: