شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
کد خبر: ۱۲۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۴
در گفت‌وگو با رسانه‌های پاکستانی
وزیر خارجه ایران با بیان اینکه دولت آمریکا عملا در حال نقض برجام است، گفت:‌ اتحادیه اروپا باید پیامی واضح به آمریکایی‌ها بدهد که اگر به نقض برجام ادامه دهند یا درصدد تغییرش باشند با انزوای بین‌المللی مواجه خواهند شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به اسلام‌آباد سفر کرده در گفت‌وگویی با رسانه‌های پاکستانی اظهار داشت: معتقدیم امنیت و ثبات کشورهای همسایه و منطقه همان امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران است.
ظریف در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو خاطرنشان کرد: به هیچ کس یا گروهی اجازه استفاده از خاک خود علیه پاکستان را نخواهیم داد، همچنین معتقدیم که پاکستان نیز متقابلا نخواهد گذاشت خاک این کشور علیه ایران از سوی عوامل تروریسم مورد استفاده قرار گیرد.
وی در ادامه گفت: آمریکا به مفاد توافق هسته‌ای عمل نمی‌کند، زیرا که نمی‌خواهد جمهوری اسلامی ایران از فوائد آن بهره‌مند شود بنابراین دولت آمریکا عملا در حال نقض برجام است.
وزیر امور خارجه تصریح کرد: معتقدیم که اتحادیه اروپا باید پیامی واضح به آمریکایی‌ها بدهد و آن اینکه اگر آنها به نقض برجام ادامه دهند یا درصدد تغییر آن باشند یقینا با انزوای بین‌المللی مواجه خواهند شد.
همکاری بانکی
ظریف در ادامه گفت‌وگوها با مقامات پاکستان با سردار ایاز صادق رئیس ‌مجلس ملی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار رئیس ‌مجلس ملی پاکستان با ‌اشاره به مناسبات بسیار خوب و نزدیک دو کشور اظهار داشت: اجلاس روسای مجالس ۶ کشور بسیار موفق بود و اجلاس بعدی را در تهران برگزار خواهیم کرد.
ظریف در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس ‌مجلس شورای اسلامی، بر افزایش مناسبات دوجانبه بویژه در زمینه پارلمانی تاکید کرد.
طرفین در ادامه درخصوص همکاری‌های بانکی، امنیتی و موضوعات منطقه‌ای بویژه درخصوص سوریه و یمن و نیز همکاری‌های چندجانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.
وزیر خارجه کشورمان همچنین با «قمر جاوید باجوا» فرمانده کل ارتش پاکستان دیدار و درخصوص موضوعات دوجانبه و  منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرد.
به گزارش فارس، ظریف در دیدار با مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان نیز خواستار تلاش مقامات اسلام‌آباد برای آزادی سرباز ايرانی اسیر در دست گروهک‌های تروريستی در این کشور شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: