چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
کد خبر: ۱۲۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۰
آیت‌الله شاه‌آبادی عضو مجلس خبرگان رهبری پس از گذراندن یک دوره نقاهت دعوت حق را لبیک گفت.آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی عضو مجلس خبرگان رهبری پس از گذراندن یک دوره نقاهت دارفانی را وداع گفت.
پیکر مرحوم آیت‌الله شاه آبادی روز چهارشنبه ساعت هشت و نیم صبح از مسجد آیت‌الله شاه آبادی واقع در پامنار تهران و همان روز ساعت 15:30 در قم از مسجد امام حسن عسکری علیه‌السلام تشییع خواهد شد.
گفتنی است؛ وی در تاریخ 28 بهمن در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان تهران بستری شده بود.
 آیت‌‌الله نصرالله شاه‌آبادی، فرزند آیت‌‌الله محمدعلی شاه‌آبادی در سال 1310 در قم متولد شد. آیت‌الله محمدعلی شاه‌آبادی استاد اخلاقی و عرفانی امام راحل بود.
مرحوم شاه‌آبادی در سال 1348 به‌خواست آیت‌الله خویی، جهت سر و سامان دادن به وضع شیعیان و طلاب پاکستان، به‌همراه عده‌ای از شاگردانش به پاکستان مهاجرت کرد و پس از یک سال اقامت و بازگشت به ایران، توسط رژیم پهلوی ممنوع الخروج  شد و تا پیروزی انقلاب اسلامی از ادامه خدمت در پاکستان بازماند.
 آیت‌الله شاه‌آبادی در سال 49 به تهران آمد و به تدریس و اقامه نماز در تهران پرداخت و در قم نیز به تدریس سطوح عالی دروس حوزه و درس اخلاق مشغول بود.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، آیت‌ الله نصرالله شاه‌آبادی را مسئول رسیدگی و مبارزه با رباخواری می‌کنند. به گزارش تسنیم، دغدغه مرحوم شاه‌آبادی در مبارزه با ربا تا روزهای آخر عمرش ادامه داشت و در پیامی که برای حسن روحانی بعد از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ارسال کرد، چنین نوشت:«نظام بانکی ما ربوی است و این یکی از بزرگ‌ترین گناهان ماست که با استخفاف از کنار آن گذشته‌ایم، گناهی که پروردگار متعال آن را اعلان حرب با خود قرار داده است. اهتمام به حذف این ننگ از مبادلات بانکی جامعه اسلامی باید از دغدغه‌های اصلی دولت باشد...».
آیت‌الله شاه‌آبادی در انتخابات مجلس خبرگان پنجم در سال 94 از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات شرکت کرد و به ‌عنوان نفر یازدهم وارد مجلس خبرگان شد. آن مرحوم بعد از یک دوره بیماری، صبح دوشنبه (21 اسفند) دارفانی را وداع گفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: