پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
کد خبر: ۱۲۶۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۷


  ساری- خبرنگار کیهان:
420 کلاس درس مازندران که سامانه گرمایشی و سرمایشی غیراستاندارد داشتند به سیستم حرارت مرکزی مجهز شدند.
قربان‌علی شیرزاد مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس مازندران در مراسم افتتاحیه مدرسه شهید جوادی گفت: برای تردد آسان و ایمن دانش‌آموزان هنگام بارش برف و باران، 60 هزار مترمربع از محوطه‌های مدارس نیز آسفالت شد.
وی افزود: 18 هزار و 500 کلاس درس در استان وجود دارد که 70 درصد کلاس‌ها استحکام نسبی دارند، اما 20 درصد نیازمند به بازسازی مجدد و 11 درصد نیازمند مقاوم‌سازی هستند.
شیرزاد افزود: دهه فجر امسال 15 فضای آموزشی شامل 111 کلاس درس با هزینه‌های بالغ بر 17 میلیارد تومان برای بهره‌برداری تحویل آموزش و پرورش استان شد.
مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس مازندران گفت: بنیاد برکت امسال در کشور هزار مدرسه ساخته است که سهم مازندران از آن 49 مدرسه بود.
وی گفت: خیرین مدرسه‌ساز استان امسال 23 میلیارد تومان برای کمک به مدرسه‌سازی در مازندران تعهد کردند.
فریدون کلبادی‌نژاد رئیس اداره آموزش و پرورش گلوگاه نیز در حاشیه افتتاح مدرسه شهید جوادی با اشاره به اینکه مدرسه 12 کلاسه شهید جوادی مجهزترین دبستان شهرستان گلوگاه است، گفت: این مدرسه با 12 کلاس درس و با مشارکت بنیاد برکت ساخته شده است.
وی افزود: این آموزشگاه در 3 طبقه و با مساحت 1640 مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون تومان احداث شد که 300 میلیون تومان آن از طریق طرح بنیاد برکت تامین و پرداخت شده است.نام:
ایمیل:
* نظر: