يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳
کد خبر: ۱۲۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی مطرح کردسخنگوی انجمن تولیدکنندگان صنایع لوازم خانگی  از عملکرد بانک مرکزی در موضوع کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی انتقاد کرد.
حمیدرضا غزنوی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: در حال حاضر تولید لوازم خانگی با رکود مواجه است.
وی با بیان اینکه شیوه‌های خرید مردم تغییر کرده است، افزود: در گذشته مردم کالاهای خود را به صورت نقد خریداری می‌کردند اما، اکنون به دنبال تسهیلات برای خرید هستند.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با انتقاد از تعداد بالای کارخانجات تولید لوازم خانگی، گفت: هم اکنون 1000 کارخانه لوازم خانگی در کشور وجود دارد که بسیاری از آنها زیان‌ده بوده و کیفیت آنها هم پایین است.
غزنوی ادامه داد: در سند استراتژی صنعت لوازم خانگی که انجمن پیشنهاد داده، کارخانجات کوچک تحت پوشش کارخانجات بزرگ قرار بگیرند و به سمت تولید قطعه‌سازی بروند تا هم صنعت قطعه‌سازی فعال شود و هم از بازار خود مطمئن شوند و کارخانجات بزرگ هم از لحاظ قطعه‌سازی تامین شوند اما، دو سال از زمان ارائه این سند می‌گذرد و عملا کاری انجام نشده است.
وی درباره طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی هم گفت: هیچ اتفاقی در این زمینه صورت نگرفته است.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان صنایع لوازم خانگی با بیان اینکه طرح کارت اعتباری شوخی‌ای بیش نبود، اظهار کرد: این طرح تبعات زیادی داشت به دلیل اینکه همه، چه خریدار و چه تولیدکنندگان منتظر این طرح بودند و هیچ خبری از آن نشد.
غزنوی تاکید کرد: احتیاط‌های غیرمنطقی بانک مرکزی موجب اجرایی نشدن این
طرح شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: