دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸
کد خبر: ۱۲۰۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
کنکور ۸ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد

رئیس ‌دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کنکور ۸هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و به همین دلیل برخی اجازه نمی‌دهند حذف شود.
به گزارش فارس، فرهاد رهبر در حاشیه مراسم روز دانشجو در واحد تهران غرب این دانشگاه در جمع خبرنگاران در رابطه با برگزاری مستقل آزمون‌های مقاطع مختلف، گفت: این مسئله را باید از وزارت علوم و سازمان سنجش بپرسید.
رهبر ادامه داد: در برنامه‌ریزی‌ها در مورد این مسئله صحبت شده و بررسی صورت گرفته است و دانشگاه آزاد نیز عضو کمیته بررسی است، پیشنهاد بنده بود که حذف کنکور که مدت‌ها مسکوت باقی مانده مورد بررسی قرار بگیرد که همان لحظه رئیس‌جمهور دستور داد شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته‌ای را تشکیل داده و این مسئله را در دستور کار بگذارد تا این کمیته بتواند برنامه عملیاتی حذف کنکور را بررسی کند.وی افزود: در دنیا چند کنکور در سال برگزار می‌شود و یک فرد می‌تواند تا بالاترین نمره‌ای که از کنکورها می‌گیرد در دانشگاه‌ها پذیرش شود.
رئیس ‌دانشگاه آزاد اظهار داشت: یکی از پیشنهادهای دانشگاه آزاد این است که به جای برگزاری یک کنکور در سال و وارد کردن استرس به خانواده‌ها چند بار در سال امتحان بگیریم و بالاترین نمره فرد ملاک پذیرش باشد، اما چرا این اتفاق نمی‌افتد؟
رهبر تصریح کرد: یک لولا میان نظام پرورشی و آموزش عالی کشور وجود دارد که بر این اساس 8 هزار میلیارد تومان گردش مالی کنکور است، یعنی کلاس‌های کنکور و برگزاری آزمون و مسائل این‌چنینی دارای 8 هزار میلیارد تومان گردش مالی است که افرادی اجازه نمی‌دهند کنکور حذف شود.
وی افزود: ببینید این افراد چه کسانی هستند و چرا نمی‌گذارند کنکور حذف شود؟ چرا به جامعه استرس می‌دهند و اجازه نمی‌دهند نظام آموزش عالی در ایران مانند دنیا عمل کند؟ این طرح را دنیا اختراع کرده و ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: