سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
کد خبر: ۱۱۶۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳

میانمار
رویترز: در ارتباط با ابعاد جنایات ارتش میانمار و بودایی‌های افراطی علیه مسلمانان استان «راخین» میانمار، سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرده، نیروهای امنیتی میانمار (به همراه عناصر اوباش بودایی)، خانه‌ها و سایر اموال مسلمانان را نابود کرده‌اند و نابودی اموال و مزارع کشاورزی و دام‌ها به گونه‌ای است که احتمال بازگشت مسلمانان به خانه و کاشانه خود وجود ندارد.
بحرین
واس (خبرگزاری رسمی عربستان): نیروی دریایی بحرین به همراه نیروی دریایی عربستان در آب‌های خلیج‌فارس، دست به رزمایش مشترک زدند. «فهد الغفیلی» فرمانده ناوگان‌شرقی نیروی دریایی عربستان، هدف از این رزمایش را «تبادل تجربیات و ارتقای سطح آمادگی جنگی» آنها ذکر کرده است. در پی قیام مردم بحرین علیه رژیم آل‌خلیفه در سال 1389، نظامیان رژیم آل‌سعود به کمک آل‌خلیفه شتافتند و حمایت آنها از رژیم بحرین هنوز ادامه دارد.
چین
تسنیم: بنابر اعلام وزارت خارجه چین یک فروند ناوشکن آمریکایی به جزایر چینی در دریای جنوبی چین نزدیک شده است. پکن این اقدام آمریکا را موجب افزایش تنش و تیرگی روابط میان دو کشور دانست.
آمریکا به ساخت جزایر مصنوعی توسط پکن در آب‌های دریای چین‌جنوبی، معترض است. چین اما دریای مذکور را از آب‌های سرزمینی خود می‌داند.
‌جمهوری آذربایجان
ترند: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده، 50 نظامی این کشور، در قالب چرخش نیرو، به افغانستان اعزام می‌شوند. نظامیان جمهوری آذربایجان به عنوان بخشی از نیروهای موسوم به «ایساف»، از سال 2002 تاکنون در این کشور حضور دارند. حدود 40 درصد تجهیزات عملیات ناتو در افغانستان، از طریق جمهوری آذربایجان، به این کشور منتقل می‌شود.
روسیه
ایسنا: وزارت دفاع روسیه از آغاز رزمایش گسترده نیروی موشکی راهبردی روسیه در منطقه «آلتای» واقع در جنوب سیبری خبر داده است.
روس‌ها می‌گویند در این رزمایش، 4000 نیروی نظامی شرکت دارند و موشک‌انداز‌های حامل موشک‌های قاره‌پیمای «توپل» را مورد آزمایش قرار می‌دهند.
سوریه
خبرگزاری جمهوری اسلامی: شمار جدیدی از نظامیان عرب عضو حزب کردی «اتحاد دموکراتیک سوریه» در استان «حسکه» از این حزب جدا شده‌اند.به گفته این افراد، رهبران این حزب که کرد هستند، اعضای عرب حزب را به خط‌مقدم و مناطق خطرناک اعزام می‌کنند، تا آنها را به کشتن دهند. پیش از این نیز شماری از اعضای اتحاد دموکراتیک از این حزب جدا شده بودند.نام:
ایمیل:
* نظر: