دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
کد خبر: ۱۱۳۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
دادستان ساری خبر داد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران از انهدام باند جعل و تهیه کارشناسی‌های خلاف واقع برای آزادی زندانیان در استان و دستگیری ۹ نفر خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا تاکنون ۹ نفر دستگیر و به تحصیل بیش از ۴۰ میلیارد ریال از خانواده زندانیان اقرار کرده‌اند.
وی افزود: این باند متشکل از تعدادی افراد عامی، کارشناسان رسمی کانون و مرکز مشاوران همچنین کارشناسان قوه‌قضاییه و خبره بوده که با کارشناسی‌های خلاف واقع و جعل دستور قضایی و اسناد، نسبت به آزادی زندانیان اقدام می‌کردند.
وی ادامه داد: با دستور دادستانی مرکز استان و هماهنگی دادستان‌های شهرستان‌های محل وقوع جرم، متخلفین طی یک عملیات پیچیده، توسط ماموران حفاظت و اطلاعات دادگستری مازندران با همکاری اداره کل اطلاعات استان، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
جعفری با بیان اینکه سه نفر از افراد دستگیر شده از کارشناسان رسمی و خبره هستند، تاکید کرد: دو کارشناس دیگر نیز در این رابطه احضار شده و چند تن از متهمین که دراین خصوص نقش داشته‌اند تحت تعقیب قضایی قرار دارند.
حجت‌الاسلام جعفری در خاتمه به خانواده‌های محکومین و زندانیان، صاحبان اسناد و کارشناسان رسمی نسبت به رعایت موارد قانونی هشدار داد و افزود: این گونه فعالیت‌های خلاف قانون به صورت نامحسوس توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان رصد می‌شود و خانواده‌های زندانی و محکومین باید امورشان را از مجاری قانونی پیگیری کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: