دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
کد خبر: ۱۱۳۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۲
یک نهاد نظارتی در اسپانیا فیسبوک را به علت جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران خود 1/2میلیون یورو جریمه کرده است.


به گزارش سی‌ان‎بی‌سی، فیسبوک از این اطلاعات برای شناسایی دقیق‌تر ویژگی‌های افراد و ارسال تبلیغات هدفمند برای کاربران خود استفاده می‌کرد.
جریمه مذکور پس از آن صورت می‌گیرد که نهادهای نظارتی در اسپانیا، بلژیک، فرانسه، آلمان و هلند تحقیقات مفصلی را در مورد نحوه گردآوری و استفاده فیسبوک از داده‌های خصوصی کاربران و میزان رعایت حریم شخصی آنان به عمل آوردند.یک میلیون و 200 هزار یورو جریمه فیسبوک بخش ناچیزی از درآمد ۸ میلیارد دلاری آن در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ و سرمایه آن در بازار سهام به میزان ۴۳۵ میلیارد دلار است.
مقامات اسپانیایی می‌گویند فیسبوک در سه مورد اطلاعات جزئی کاربران مانند جنسیت، اعتقادات مذهبی، سلائق شخصی و سابقه استفاده آنها از مرورگرهای اینترنتی را بدون کسب اجازه کاربران مورد استفاده تبلیغاتی و بازاریابی قرار داده است. فیسبوک هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.این مقامات از اینکه فیسبوک اطلاعات کافی در مورد نحوه استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده کاربران را در اختیار آنان قرار نمی‌دهد و داده‌های یاد شده را در اختیار ‌اشخاص و شرکت‌های ثالث قرار می‌دهد، اظهار نارضایتی کرده‌اند. همچنین شواهدی به دست آمده دال بر اینکه فیسبوک تا ۱۷ ماه بعد از آنکه برخی کاربران سابقش حساب‌های کاربری خود را در این شبکه اجتماعی حذف کرده‌اند، از حذف داده‌های مربوط به آنها خودداری کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: