جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۵
کد خبر: ۱۰۸۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی سیستان و بلوچستان تاکنون نزدیک به 1600 میلیارد ریال در 14 شهرستان، 38 بخش و 220 روستای این استان سرمایه‌گذاری کرده است.


از این میزان سرمایه‌گذاری با مشارکت در 3 طرح اقتصادی استان با حجم سرمایه‌گذاری کل 176 میلیارد ریال، زمینه اشتغال نزدیک به 500 نفر فراهم شده است.
ساخت 111 مدرسه، 48 مسجد، 88 مرکز جامع سلامت و 35 پروژه زیربنایی دیگر از اقدامات بنیاد برکت در این استان است.
بنیاد برکت ساخت 1000 واحد مسکن محرومان در استان سیستان و بلوچستان را با اعتبار 30 میلیارد ریال با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دست اجرا دارد که با سرعت در حال پیشرفت است.
در حوزه خدمات حمایتی، تاکنون تعداد 512 بیمه‌نامه برای روستاییان و ساکنان مناطق محروم سیستان و بلوچستان صادر شده و 746 نفر از ایتام استان علاوه بر پوشش بیمه‌ای، تحت حمایت‌های مالی نیز قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، براساس قرارداد منعقده بین بنیاد برکت و  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیش از 278 هزار نفر از مردم استان، خدمات سلامت الکترونیک ارايه شده است.همچنین بیش از 43 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به 746 نفر از مردم نیازمند استان برای ازدواج، تعمیرات مسکن، درمان و سایر موارد پرداخت کرده است.نام:
ایمیل:
* نظر: