جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
کد خبر: ۱۰۸۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
یک مکانیک مشهدی، به دلیل نبود مسجد در نزدیکی مغازه خود، زمینه برپایی نماز جماعت برای کسبه محل را در کارگاه خود فراهم کرده است.


صاحب این مکانیکی در بلوار شهید آوینی مشهد، اظهار کرد: در هر نوبت 25 تن از بازاریان و کسبه محل، کسب و کار را رها کرده و نماز ظهر و عصر و یا مغرب و عشاء را به جماعت برپا می‌دارند.
محسن نبی زاده گفت: با توجه به اهمیت موضوع نماز در اسلام و فضیلت نماز اول وقت و با توجه به اینکه تا نزدیکترین مسجد منطقه بیش از هزار متر فاصله است، از حدود 1/5 سال پیش به این فکر افتادم که نماز جماعت را در مغازه خود برگزار کنم.
وی با بیان اینکه یکی از روحانیان نیز به عنوان امام جماعت نمازگزاران را در برپایی نماز و توصیه‌های دینی کمک می‌کند، افزود: علاوه بر کسبه محل، برخی از مشتریان بازار نیز در نمازهای جماعت ما شرکت می‌کنند.
نبی زاده گفت: یک خانه 100 متری در پشت مکانیکی برای فروش گذاشته شده که با توجه به نبود مسجد در محل، اگر مسئولان فرهنگی برای خرید و تبدیل آن به مسجد اقدام کنند بسیار مفید خواهد بود.
مدیر اجرایی ساخت مساجد شهر مشهد گفت: فاصله بین مساجد بر اساس ضوابط نباید کمتر از 300 متر باشد و برای ساخت هر مسجد نیز به دست کم 300 متر مربع زمین نیاز است.محسن گل مشکی ادامه داد: شهرداری برای ساخت هر مسجد، علاوه بر کمک 3/5 میلیارد ریالی، اجرای امور مربوط به پروانه، پایان کار، نظام مهندسی و موضوعات اداری آنها را نیز متقبل می‌شود.
وی در خصوص درخواست کسبه این منطقه نیز افزود: اگر مومنان و اهالی منطقه در تهیه زمین برای ساخت مسجد اقدام کنند شهرداری نیز به کمک آنها خواهد آمد.در شهر 3/5 میلیون نفری مشهد یک هزار و 400 باب مسجد وجود دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: