دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۹
کد خبر: ۱۰۱۹۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
درخواست علیرضا حیدری از وزیر ورزش


رئیس ‌فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی خواستار دخالت وزیر ورزش و جوانان برای تعیین تکلیف کشتی پهلوانی در ایران شد و گفت: ما فدراسیون ملی ورزش‌های زورخانه‌ای را به رسمیت می‌شناسیم و دخالت فدراسیون آقای مهرعلیزاده باعث حذف این رشته از بازی‌های همبستگی اسلامی شد. خلاصه‌ای از تازه‌ترین صحبت‌های علیرضا حیدری با خبرگزاری ایسنا در ادامه می‌آید:
* متاسفانه موازی کاری بین فدراسیون آقای مهرعلیزاده و فدراسیون ملی ورزش‌های زورخانه‌ای و نامه نگاری‌های همزمان آن‌ها با برگزارکنندگان رقابت‌های همبستگی اسلامی باعث شد مسئولان برگزاری رقابت‌های همبستگی اسلامی اقدام به حذف کشتی پهلوانی از این رقابت‌ها کنند چرا که وقتی دیدند مسئولان ورزش ایران نمی‌توانند اختلافاتشان را در این زمینه حل کنند بهتر دیدند که این رشته را کنار بگذارند.
* فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی، فدراسیون ملی ورزش‌های زورخانه‌ای به ریاست جوهری را قبول دارد و معتقدیم فدراسیون آقای مهرعلیزاده نباید در این زمینه دخالت می‌کرد. فدراسیون ملی ورزش زورخانه‌ای دارای ساختار مشخص و قانونی است که رئیس آن بوسیله انتخابات و با رای اعضای مجمع و زیر نظر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک انتخاب شده است بنابراین وظیفه قانونی اعزام تیم به رقابت‌های همبستگی اسلامی را داشته است.
* وزیر ورزش باید هر چه سریعتر به این موضوع ورود کند تا وجهه ورزش ایران بیش از این در جهان مورد خدشه قرار نگیرد. سلطانی فر لازم است در این زمینه شفاف سازی کند و تعیین تکلیف کند که چه کسی مسئول ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در ایران است.
* مگر مسئولان فدراسیون جهانی ورزش زورخانه‌ای با کدام رای گیری یا انتخابات بر سر کار آمده‌اند که خود را در این رشته محق می‌دانند یا کدام تیم را به رقابت‌های معتبر بین‌المللی فرستاده‌اند؟یا در این چندین سالی که از فعالیتشان می‌گذرد چه کاری برای توسعه کشتی پهلوانی در جهان کرده اند؟
* واقعا خروجی کار آن‌ها در این چند سال چه بوده است؟ ما در این یک‌سال با همکاری فدراسیون کشتی و اتحادیه جهانی کشتی توانستیم کشتی پهلوانی را در بسیاری از نقاط دنیا گسترش دهیم. مسابقات جهانی آن را برگزار کردیم و قرار است چند روز آینده مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی اروپا را با حضور ۱۴ کشور اروپایی در صربستان برگزار کنیم.
* با وجود اینکه اعلام شده کشتی پهلوانی از رقابت‌های همبستگی اسلامی حدف شده اما می‌توانیم با ارتباطات خوبی که با مسئولان آذربایجان داریم این مشکل را برطرف کنیم به شرط آنکه دوستان اجازه دهند موضوع به شکل قانونی آن جلو برود. همه ما باید دغدغه‌مان کمک به ورزش ایران باشد نه اینکه با پیش کشیدن بحث‌های بی‌اهمیت باعث ضربه به ورزش ایران شویم.


نام:
ایمیل:
* نظر: