دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
کد خبر: ۱۰۰۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۴
جنگ ترکیه و اروپا به اوج رسید
آنکارا تهدید کرد که می‌تواند با روانه کردن ماهانه 15 هزار پناهنده به سمت کشور‌های اروپایی، این قاره را شوکه کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، با بالا گرفتن تنش‌های سیاسی میان آنکارا و کشورهای اروپایی، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه تهدید کرد که برای شوکه کردن این قاره، ماهانه 15 هزار پناهنده غیرقانونی را به اروپا خواهند فرستاد.
سویلو با اشاره به توافق ترکیه و اتحادیه اروپا درخصوص پذیرش مجدد پناهندگانی که به این قاره رفته‌اند از سوی آنکارا، گفت: «ما توافق کردیم. اروپا، به تو می‌گویم، آیا آنقدر جربزه داری؟ اگر می‌خواهی، ما 15 هزار پناهنده‌ای را که ماهانه مانع آمدنشان (به اروپا) می‌شویم، به سمت شما می‌فرستیم». به نوشته روزنامه «حریّت» وی همچنین افزود: آلمان و هلند تلاش می‌کنند چیزی را که نتوانستند در جریان تظاهرات میدان تقسیم بدست بیاورند، اکنون کامل کنند.
آنکارا در هفته‌های اخیر درگیر تنش‌های شدیدی با کشورهای اروپایی مانند آلمان و هلند بر سر سخنرانی وزیرانش جهت جمع‌آوری رأی «آری» برای رفراندوم تغییر قانون اساسی در جمع اتباع ترک کشورهای مذکور بوده است.
مخالفت دولت‌های اروپایی با برگزاری سخنرانی و تجمعات تبلیغاتی مقامات ترکیه در کشورهایشان برای جمع‌آوری رأی مثبت به تغییر قانون اساسی در همه‌پرسی 27 فروردین، باعث عصبانیت بیش‌ازحد آنکارا شده، بگونه‌ای که حتی اروپا را تهدید به تحریم کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: