يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
کد خبر: ۱۰۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: تاکنون هیچ پولی برای پرداخت خسارت سرمازدگی به باغداران استان گلستان پرداخت نشده است.
مرتضی صادقی اظهار داشت: در آذرماه با کاهش شدید دما و بارش برف بیش از 6800 هکتار از باغات مرکبات برداشت نشده استان گلستان دچار خسارت شد. وی افزود: حدود 120میلیارد تومان برآورد این خسارات بود و این اطلاعات در نخستین فرصت جمع‌آوری شد و به مدیریت بحران استان و کشور ارسال شد. مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گلستان تاکید کرد: در جلسه هیئت دولت 104میلیارد تومان اعتبار برای باغ‌های خسارت دیده استان گلستان مصوب شد که تاکنون این مبلغ به استان اختصاص نیافته و به دنبال پیگیری این مصوبه هستیم تا هر چه سریع‌تر این مصوبه به استان اختصاص یابد.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: بیشتر باغ‌های پرتقال استان گلستان که حدود 6 هزار هکتار است در این سرما دچار آسیب و از بین رفتن محصول شدند. باقری اظهار کرد: متاسفانه در کنار این خسارت ما شاهد هستیم که تنها 500 تا 600 هکتار از 6 هزار هکتار باغ مرکبات استان گلستان بیمه بود و این خود مشکلی دیگر به اقتصاد کشاورزی استان است.
اوایل آذر ماه امسال مردم استان گلستان دمای 14 درجه زیر صفر را تجربه کردند و خسارت‌های زیادی نیز به باغداران و کشاورزان استان وارد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: