چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
کد خبر: ۱۶۲۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
بیانیه سفرای سه کشور اروپایی در تهران
سفرای سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کردند: متعهد به همکاری با ایران برای اولین نقل و انتقال مالی اینستکس درکوتاهترین زمان هستیم
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سفرای سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در تهران در بیانیه‌ای مشترک ضمن استقبال از مباحثات جاری برای تحقق اینستکس بر تلاش برای اجرایی شدن هر چه سریعتر این سازوکار مالی تاکید کردند.
پایگاه اینترنتی دولت انگلیس گزارش داد در بیانیه سفرای سه کشور اروپایی در تهران آمده است: «سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان در ایران در هفته گذشته از نمایندگان اینستکس و کارشناسان فنی سه کشور اروپایی در تهران برای بحث و گفت‌وگو با کارشناسان ایرانی مرتبط و همتاهایشان استقبال کردند. این مباحثات با حمایت مالی تایکس (ابزار مبادلات اطلاعات و کمک‌های فنی کمیسیون اروپا) به پیشبرد تلاش‌های جمعی ما برای تضمین تجارت با ایران کمک کرده است؛ تجارتی که همسو با قوانین اتحادیه اروپا و حقوق بین‌الملل، از جمله از طریق سازوکار اینستکس انجام شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما فشارهای اقتصادی مردم ایران را درک می‌کنیم. ما متعهد به همکاری با ایران برای تحقق اولین نقل و انتقالات مالی اینستکس در کوتاهترین زمان ممکن هستیم. تبادلات کارشناسی از این دست، بهترین راه برای نزدیک کردن ما در جهت تحقق هدف مشترک‌مان برای تسهیل روابط اقتصادی و تجاری مشروع با ایران است. با مدنظر قرار دادن موارد فوق، دو طرف درباره نقشه راهی برای سرعت بخشیدن به این پیشرفت توافق کرده‌اند.»
کارشناسان معتقدند که علت اصلی تحرکات اخیر طرف اروپایی، ضرب‌الاجل 60 روزه ایران بوده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: