kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱
تبریک سرلشکر باقری به پزشکیان: 

برای همکاری با دولت آماده‌ایم

 
 
 
رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پیامی به مسعود پزشکیان انتخاب وی به‌عنوان نهمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و تاکید کرد: چونان گذشته آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری و تعامل با دولت چهاردهم اعلام می‌داریم.
سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به مسعود پزشکیان انتخاب وی به‌عنوان نهمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.
به گزارش تسنیم، متن این پیام به شرح ذیل است:
برادر گرانقدر جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان
 رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران
با سلام و تحیات؛
حمد و سپاس پروردگار یکتا را که در پرتو الطاف بیکرانه‌اش با حضور پرشور و با نشاط ملت عظیم‌الشأن ایران، پیروزی درخشان دیگری در تاریخ این سرزمین رقم خورد و با انتخاب رئیس‌جمهور کشور فصل نوینی از جهاد و جهش مقدس به سمت قله‌های متعالی پیشرفت و تحقق «ایران قوی» گشوده شد.
بی‌شک 15 تیر ماه 1403 گامی بلند برای افق‌های روشن و خلق افتخارات ماندگار در تحکیم وحدت و یکپارچگی ملی، تعمیق انسجام ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صیانت از استقلال و امنیت قرار خواهد گرفت؛ و با وجود نقشه‌ها و دسیسه‌های شیطانی دشمنان قسم خورده، پیش‌روندگی کشور عزیزمان پرشتاب‌تر از گذشته استمرار خواهد یافت.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس‌جمهور شهید «حضرت آیت‌الله رئیسی»، موفقیت در چهاردهمین هماورد انتخابات ریاست جمهوری را به جنابعالی تبریک عرض نموده و چونان گذشته آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری و تعامل با دولت چهاردهم اعلام می‌داریم و امیدوارم با تقویت بیش از پیش بنیه دفاعی نیروهای مسلح، جهش بلندی در تثبیت اقتدار، قدرت بازدارندگی، امنیت و دفاع از آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی و سرزمین مقدسمان برداشته شود.
توفیق روزافزون جنابعالی را تحت عنایات حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (ارواحنا فداه) و پیروی از منویات و رهنمودهای حکیمانه رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از درگاه خداوند کریم و نعیم مسئلت می‌کنم.
  پیام تبریک فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به پزشکیان
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران طی پیامی انتخاب مسعود پزشکیان را به عنوان چهاردهمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند آقای دکتر مسعود پزشکیان 
رئیس‌جمهور منتخب ملت بزرگ و حماسه آفرین ایران 
سلام علیکم
بار دیگر اراده ملت سرافراز ایران اسلامی بر حضور سرنوشت‌ساز و فراموش نشدنی در انتخاباتی پرشور تعلق گرفت و دوستداران نظام را شاد و دشمنان ایران را ناامید ساخت.
برای وجود شریف چنین مردمی، سجده شکر به‌جای آورده و مشارکت شکوهمند مردم و انتخاب آن برادر گرانقدر، مردمی و ولایی را صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.
رجاء واثق داریم حضرتعالی به عنوان منتخب شایسته و معتمد مردم بصیر این نظام الهی، همسو با سیاست‌ها و راهبردهای حکیمانه و راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در پرتو حمایت‌های مردم انقلابی و در ادامه راه نورانی شهیدان خلد آشیان و شهید جمهور حضرت آیت‌الله رئیسی، برای احیای حقوق و شأن و آسایش هموطنان عالیقدر و ارتقاء عزت، انسجام و اقتدار ایران سربلند اسلامی از عنایات و الطاف حضرت باری‌تعالی مستفیض خواهید شد.
اینجانب آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در تعامل با حضرتعالی و دولت محترم آتی و استفاده از ظرفیت‌های متعدد و ارزشمند ارتش محبوب و مردمی در مسیر موفقیت رئیس محترم و منتخب جمهور اعلام داشته و امید و اطمینان داریم منطبق بر اصول اجتناب ناپذیر قوی شدن و قوی ماندن، همچون سال‌های پیش در  بازدارندگی دشمنان از هرگونه تعرض به استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی موفق خواهیم بود.
از خدای متعال توفیقات روز افزون حضرتعالی در مسیر مقدس خدمت به مردم بزرگ و حماسه‌ساز ایران عزیز را خواستارم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به رئیس‌جمهور منتخب تبریک گفت
امیر سرتیپ آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی ضمن تبریک انتخاب دکتر مسعود پزشکیان به عنوان نهمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران گفت: با حمد الهی و شکر فراوان به درگاه خداوند تبارک و تعالی؛ بار دیگر ملت شریف و بصیر ایران اسلامی حماسه‌ای بزرگ را رقم زدند و با حضور پرشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگ زرین دیگری بر اوراق پر تلالو کشور افزودند و موجبات شرمساری دشمنان انقلاب، نظام و میهن اسلامی را فراهم آوردند.
وی تاکید کرد: بدون شک مشارکت متعهدانه و حماسی مردم عزیزمان؛ تولید اقتدار و امنیت را در پی دارد و دستاوردهای آن به یاد ماندنی است.
در ادامه این پیام آمده است: ضمن درود به ارواح پرفتوح شهدا به ویژه رئیس‌جمهور شهید و همراهان گرامیشان؛ انتخاب شایسته حضرتعالی را به عنوان نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم صمیمانه تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای جنابعالی آرزوی توفیق روز افزون را دارم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیام خود آورده است: بدینوسیله آمادگی دانشمندان و آحاد خدمت‌گزاران عرصه دفاعی و علم و فناوری در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را در همکاری همه‌جانبه و حراست از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنم.
در ادامه این پیام آمده است: امید آنکه با تلاش دولت متبوعتان اقدامات اساسی و گام‌های مؤثر در جهت ارتقاء مؤلفه‌های قدرت ملی و آبادانی کشور و رفاه هموطنان عزیزمان که به حق شایسته بهترین‌ها هستند در ذیل توجهات امام عصر (عج) و تحت زعامت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بردارید.