kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۰۹۶
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۲

خواندنی از ورزش 

 
 
* مجمع سالیانه فدراسیون هندبال دیروز با ریاست اسبقیان برگزار شد و در این مجمع نواب رئیس اول و دوم این فدراسیون انتخاب شدند. در دور اول رأی‌گیری اعضای مجمع نمی‌دانستند که تعداد آرا، تعیین‌کننده نایب‌رئیس اول و دوم خواهد بود. بنابراین رای‌گیری دوباره انجام شد. در پایان دور دوم رای‌گیری مرتضی حسن‌پور با ۴۲ رای به عنوان نایب‌رئیس اول و افسانه دهقان با ۳۳ رای به عنوان نایب‌رئیس دوم انتخاب شدند.
* جیسن تیتم ستاره بوستون سلتیکس قرارداد خود را برای 5 فصل به ارزش 314 میلیون دلار با این باشگاه تمدید کرد و رکورد هم‌تیمی خود جیلن براون که سال پیش به ارزش 304 میلیون دلار بود را شکست. اگرچه این یک قرارداد رکوردشکن است اما اوضاع در NBA به شکلی پیش می‌رود که هر لحظه باید منتظر شکستن رکورد جدیدی در این زمینه باشیم و اصلا بعید نیست که طی روزهای آینده تیم‌های مدعی لیگ از قراردادهای سنگین‌تری رونمایی کنند.
* تیم ملی والیبال نشسته مردان به‌دلیل عدم صدور روادید از اعزام به مسابقات بین‌المللی هلند بازماند. فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان‌یابان مدعی است که باوجود انجام اقدامات بموقع و داشتن دعوتنامه رسمی، تیم ملی والیبال نشسته مردان به دلیل عدم صدور روادید از اعزام به تورنمنت هلند بازماند. تیم ملی والیبال نشسته مردان قرار بود دوشنبه شب راهی تورنمنت هلند شود اما با وجود داشتن دعوتنامه رسمی و ثبت‌نام در سایت رسمی مسابقات و اقدامات بموقع برای ثبت‌نام، این تیم به دلیل عدم همکاری سفارتخانه هلند در صدور روادید از حضور در این تورنمنت مهم بازماند.