kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۷۶۵
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱
در جلسه شورای نگهبان مطرح شد  

تجلیل آیت‌الله جنتی از برگزاری جشن‌های غدیر

دبیر شورای نگهبان با اشاره به جشن‌های بزرگداشت عید غدیر، گفت: این تلاش‌ها شایسته تقدیر است و همچنین این گستردگی حضور مردم در این مراسم نشان از تعلق خاطر مردم به اعتقادات و آموزه‌های دینی دارد.
 
 
 
 
آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در جلسه این شورا اظهار داشت: دیروز عید سعید غدیر خم بود و عاشقان و ارادتمندان امیرالمؤمنین حضرت علی‌(ع) در سراسر ایران اسلامی برای بزرگداشت این عید باعظمت تلاش کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، وی افزود: این تلاش‌ها شایسته تقدیر است و همچنین این گستردگی حضور مردم در این مراسم نشان از تعلق خاطر مردم به اعتقادات و آموزه‌های دینی دارد.
قدردانی آیت‌الله جنتی
 از اقدامات رئیس قوه ‌قضائیه
دبیر شورای نگهبان همچنین فرارسیدن سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی(ره) را گرامی داشت و گفت: زحمات مدیران و کارکنان پرتلاش قوه قضائیه به ویژه جناب حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس محترم قوه قضائیه را قدر می‌نهیم. وی ابراز امیدواری کرد که در نتیجه این مجاهدت‌ها، شاهد گسترش عدالت و ریشه‌کن شدن فساد در جامعه باشیم. آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: عدالت در قانون اساسی جمهوری اسلامی و نیز در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جایگاهی ممتاز و رفیع دارد و این جایگاه برجسته باید در حرکت کلی کشور لحاظ شود.
ان‌شاءالله شاهد مشارکت پرشور مردم در انتخابات خواهیم بود
دبیر شورای نگهبان درخصوص انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌ جمهوری که روز جمعه
۸ تیر برگزار خواهد شد، بیان داشت: مردم شریف ایران اسلامی در ایام تبلیغات انتخاباتی با شعار‌ها و برنامه‌های نامزد‌های محترم آشنا شده‌اند و ان‌شاءالله با مشارکت پرشور و آگاهانه خود حماسه‌ساز خواهند شد.
وی ابراز داشت: مشارکت مسئولانه و آگاهانه در انتخابات، در واقع به جای آوردن شکر نعمت بی‌بدیل نظام مردم‌سالاری دینی است که حاصل مجاهدت امام و مجاهدان مخلصی است که برای استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران از جان خویش گذشتند.