شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۷
کد خبر: ۲۱۱۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳رئیس ‌مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه بی‌ثباتی قیمت‌ها در کسری بودجه دولت است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از  قم، علیرضا زاکانی خاطرنشان کرد: در آذرماه مصوبه هفت ماده‌ای تشکیل شد که الزام دقیق ناظر به تعهدات ما در برجام بود که این مصوبه هم‌اکنون در حال اجرا شدن است اما با نقض پیمان دولت آمریکا کشور ما مغموم شد، به همین دلیل مجلس طرح فعالی را راه‌اندازی کرد که به تحریم‌ها نظارت کامل داشت و در دل این تحریم‌ها مؤلفه اصلی که بهانه آمریکا بود به‌عنوان محور قرار داده ‌شده بود که مباحثی مانند میزان غنی‌سازی، توسعه ظرفیت‌ها، سطح غنی‌سازی و مباحث مربوط به شیوه‌های نظارت در این مصوبه آمده بود و در صورت رعایت نکردن تعهدات آمریکا، نظارت‌های اختیاری از جمله پروتکل‌های الحاقی کنار گذاشته می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تولید داخلی واکسن کرونا از ماه آینده وارد تولید انبوه می‌شود و سه خط تولید در کشور ایجاد شده است که امیدواریم بتوانیم به‌زودی به تولید داخلی تکیه کرده و صادرات واکسن ایرانی را آغاز کنیم.
وی خاطرنشان کرد: واکسن واردشده به کشور ابتدا به گروه‌های هدف ازجمله افرادی که دچار عارضه هستند و همچنین جامعه پزشکی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس فعالیت می‌کنند تزریق می‌شود.نام:
ایمیل:
* نظر: