شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹
کد خبر: ۲۱۱۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
زالی خبر دادفرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: در حال حاضر در میزان مراجعان سرپایی افزایش را شاهد هستیم و شاخص بستری نسبت به هفته‌های گذشته نیز افزایش داشته است.
به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونای استان تهران افزود: در دی ماه ۲۸ هزار نفر مراجعه سرپایی داشتیم که این رقم در بهمن ماه به ۴۰ هزار نفر رسید و به این ترتیب شاهد افزایش مراجعین سرپایی نیز در بهمن بوده ایم. میزان بستری‌ها در انتهای بهمن نیز نسبت به انتهای دی ماه رشد داشته و در روزهای آغاز اسفند ماه نیز با شیب ملایمی در حال افزایش است.
زالی درخصوص تعیین کانون شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی اظهارداشت: نمی‌توانیم مشخص کنیم که کانون شیوع ویروس جهش یافته کجاست و به صورت قطعی نقطه‌ای را معرفی کنیم اما با توجه به پراکندگی مبتلایان می‌توانیم بگوییم در نقاط مختلف تهران مبتلایان وجود داشته و تراکنش اتفاق افتاده است. تاکنون سه نفر فوتی قطعی ناشی از ابتلا به ویروس جهش یافته داشتیم.
وی درخصوص مشاهده جهش ویروسی کرونا از نوع دیگر در کشور گفت: ما ویروس جهش یافته فنلاندی نداریم اما پیش‌تر ویروس اسلواکی قبل از آن ویروس موسوم به کالیفرنیا و قبل از آن انگلیسی و آفریقایی وجود داشته ولی تنها مورد جهش ویروس موسوم به انگلیسی در کشور مشاهده شده و شواهدی از وجود سایر جهش‌ها نداریم.
 درخواست توقف پروازهای خارجی
فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران تاکید کرد: نامه‌ای به وزرای کشور و بهداشت نوشته شده تا پروازهای اروپایی به ویژه انگلستان متوقف شود. البته نظر ما تنها پروازهای اروپایی نبوده است چرا که پرواز از سایر کشورها نیز نوع جهش یافته ویروس در افراد مشاهده شده این در شرایطی است که فضای زیر ساختی ترانزیت فرودگاه امام خمینی به گونه‌ای نیست که از ازدحام و خطر آلودگی جلوگیری شود و امکان خروج برای انتظار به بیرون از این محدوده نیز امکان‌پذیر نیست، لذا توقف پروازها باید مورد توجه قرار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: