يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
کد خبر: ۹۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۸
اختتامیه بخش سرود جایزه بزرگ موسیقی انقلاب با تجلیل از آهنگساز قطعه «الله الله» برگزار شد.
به گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم که شامگاه ١٥ بهمن در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، قطعه «سینا سینا عباس» همراه با حرکات نمایشی اجرا شد. این قطعه با محوریت شهدای مدافع حرم و همچنین با صوت خداحافظی شهید عباسعلی علیزاده با خانواده‌اش شروع شد.
سپس محسن طهرانی - دبیر جایزه بزرگ موسیقی انقلاب - اظهار کرد: ما تلاش کردیم با وجود نامهربانی‌ها، در کنار یکدیگر اتفاقات خوبی را رقم بزنیم که دل رهبر انقلابمان را شاد کنیم و باعث شویم آقاجان گوشه چشمی به ما نیز داشته
 باشند.
در ادامه با روی صحنه آمدن یک گروه حرکات نمایشی، سرود «الله الله» پخش شد. به درخواست مجری همه حاضران در تالار ایستادند و بخش‌هایی را با سرود همخوانی کردند. پس از این سرود، از خالق این اثر یعنی فریدون خشنود - آهنگساز - دعوت شد تا روی صحنه برود و از او تجلیل شود.حمید عسکری و رمضان عظیمی نیز به‌عنوان «بزرگان عرصه سرود» در این مراسم تجلیل شدند.
سپس برگزیده‌های بخش انفرادی معرفی شدند. در این بخش، سیدمحمد سلطانی از خراسان رضوی به‌عنوان بهترین تک‌خوان،  مهدی رحیمی از استان مرکزی برای «گمشدگان سحر» به عنوان بهترین شعر، مهدی کیانی‌منش از مشهد و کیارش میرمحمدرضایی از زنجان برای آهنگسازی و تنظیم، امیر احمدی از یزد و زهرا قربانی از مشهد برای هدایت و رهبری گروه و سعید عنایتی از اصفهان، حافظ‌زاده از خوزستان، سهیلا ذاکری از هرمزگان، نهال سورنیستانی از اصفهان به‌عنوان بهترین مدیران فنی معرفی شدند. سهیلا ذاکری برگزیده مناطق محروم نیز شد. در بخش گروهی نیز رتبه دوم گروه سرود آقایان به طور مشترک به «آوای مهر طاها» از اصفهان و «ناقوس هنر» از یزد تعلق گرفت و رتبه اول به «آوای دفینه» از نجف‌آباد اصفهان داده شد. رتبه دوم گروه سرود بانوان نیز بطور مشترک به گروه «باران» از مشهد و «به رنگ آسمان» از مشهد داده شد. رتبه اول را نیز گروه سرود «باران» کسب کرد. گروه «مصباح‌الهدی» از لارستان و «موعود» از استان مرکزی تندیس زرین جایزه کسا گرفتند. در پایان، اولین جایزه بزرگ موسیقی انقلاب به اثر «سینا سینا عباس» داده شد. این مراسم با ذکر صلوات خاصه امام رضا‌(ع) به پایان رسید.نام:
ایمیل:
* نظر: