يکشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۶
کد خبر: ۸۸۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۷
تئاتری غیراخلاقی در لرستان روی صحنه رفت که با گستاخی به مقام شهدا توهین کرد و سبب اعتراض گسترده آحاد مردم لرستان شد اما در کمال تعجب مدیرکل ارشاد لرستان تمام قد از این تئاتر دفاع و تجلیل کرد!


به گزارش تسنیم، بیست و هشتمین جشنواره تئاتر لرستان پنجم مهرماه هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در استان کلید خورد تا شاید گوشه‌ای از رشادت‌های بزرگ‌مردان تاریخ این انقلاب را در قالب هنر تئاتر به نمایش درآورد.
اما کج‌سلیقگی در برخی از این نمایش‌ها خود ابزاری برای توهین به ساحت مقدس شهدا شد و در اجرای یکی از نمایش‌ها که یکم و دوم مهرماه در تالار آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به نمایش درآمد دیالوگ‌های بسیار زشتی اجرا شد که در شان شهدا نیست و سبب رنجش خاطر خانواده شهدا شد.این تئاتر در نگاه اول داستانی از جنگ و جبهه را روایت می‌کرد اما قصه خیالی داستان توهین و جسارت بی‌سابقه به ساحت مقدس شهدا و رزمندگان بود؛ موضوع مبتذل و ساختارشکنانه داستان سبب شد بعضی از تماشاچیان در همان ابتدای اکران، سالن اجرا را ترک کرده و بعضی دیگر نیز به این داستان سراسر ابتذال اعتراض کنند. این نمایش سبب رنجش خاطر خانواده شهدا، رزمندگان و مردم مؤمن استان شد اما مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در سخنانی تعجب برانگیز به طور کامل از این تئاتر توهین‌کننده دفاع کرد و این تئاتر را هنری تخصصی دانست که تنها اهل‌فن می‌توانند آن را درک کنند.
حنان اظهار داشت: اگر تئاتر یک مقوله تخصصی است کسانی که هیچ‌گونه تخصصی در این رابطه ندارد حق اظهارنظر در رابطه با تئاتر ندارند، افرادی که کمترین اطلاعات و شناختی در راستای این هنر ندارد حق وارد شدن به این حیطه و اظهارنظر ندارند(!) 


نام:
ایمیل:
* نظر: