چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۵
کد خبر: ۸۱۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۳
سند رسمی سیاست‌گذاری حزب دموکرات آمریکا:
سند سیاست‌گذاری حزب دموکرات آمریکا علی‌رغم تأکید بر تشدید تحریم‌ها، استفاده از گزینه نظامی و مقابله با برنامه موشکی تهران، خواستار گسترش مبادلات فرهنگی با مردم ایران است.


حزب دموکرات آمریکا در اولین جلسه گردهمایی چهار روزه برای معرفی «هیلاری کلینتون» به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سند جامع سیاست‌گذاری خود را تصویب کرد.
طبق گزارش مجله تایم، در روزهای گذشته 187 نفر از اعضای کمیته بررسی این سند برای تنظیم لحن و محتوای آن با یکدیگر بحث و تبادل نظر کرده‌اند. رهبران حزب دموکرات، روز دوشنبه، سند تصویب‌شده را «پیشرفت‌گرا» خوانده و آن را «چشم‌اندازی جسورانه» برای آینده آمریکا در چهار سال آینده دانستند.
سند حزب دموکرات، خط‌مشی‌های این حزب در قبال کشورهای مختلف از جمله ایران و سوریه را نیز مشخص کرده است.
در بخش مربوط به ایران، ادعا شده است: ما از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنیم، چرا که (این توافق) همان‌طور که با قدرت اجرا و اعمال می‌شود، تمامی مسیرهای ایران به سمت بمب را بدون توسل به جنگ از بین می‌برد.
سند سیاست‌گذاری حزب دموکرات، به علاوه تصریح می‌کند با دیدگاه دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه مبنی بر ترک میز مذاکراتی که برنامه هسته‌ای ایران را برمی‌چیند، مخالف است.
اعضای حزب دموکرات، تصریح کرده‌اند با «نقش مخرب ایران در منطقه»‌ ]منظورشان حضور قدرتمند ایران در نبرد با تروریست‌های تکفیری و مخالفت با موجودیت رژیم کودک‌کش صهیونیستی است[ مقابله خواهند کرد. این سند، همچنین به استفاده از تحریم‌ها در برابر ایران اذعان کرده است.
«تحریم‌های غیرهسته‌ای را با قوت اعمال و در صورت لزوم آنها را تشدید خواهیم کرد.»
به گزارش فارس، اعضای حزب دموکرات، ایران را «کشور پیشرو در حمایت از تروریسم» خوانده و تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده‌اند. این سند همچنین تصریح می‌کند ایران هولوکاست را انکار کرده و برای نابودی اسرائیل تلاش می‌کند. دموکرات‌ها علاوه بر این ادعاکرده‌اند «رد پای ایران در تمامی درگیری‌های خاورمیانه دیده می‌شود.»
بخش دیگری از سند سیاست‌گذاری دموکرات‌ها تأکید می‌کند: «دموکرات‌ها از فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه از جمله پشتیبانی این کشور از گروه‌های تروریستی مانند حزب‌‌الله و حماس جلوگیری کرده، با برنامه موشکی ایران مقابله می‌کنند؛ (دموکرات‌ها) توانمندی‌های شریکان در خلیج (فارس) را تقویت و اطمینان حاصل خواهند کرد که اسرائیل همواره توانایی دفاع از خودش را خواهد داشت.»
پیش از این نیز سند رسمی سیاست‌گذاری جمهوری‌خواهان منتشر شد که در آن، برجام را توافقی شخصی بین دولت اوباما با ایران دانست و تاکید کرد که باید همه گزینه‌ها را برای مقابله با وضعیتی که امنیت، منافع و بقاء دوستان آمریکا را به صورت جدی تهدید کند، زنده نگاه داشت.


نام:
ایمیل:
* نظر: