چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۹
کد خبر: ۸۱۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان از رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درخصوص شرایط زیست محیطی استان انتقاد کرد.

اهواز- خبرنگار کیهان:

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد در نشست مدیران استانی که با حضور معصومه ابتکار برگزار شده بود گفت: اگر با این وضعیت محیط‌زیست پیش برویم دیگر انسانی در خوزستان نمی‌ماند و تنها عده‌ای می‌مانند تا کارهای اقتصادی‌شان را انجام دهند.
وی با انتقاد شدید از سازمان محیط‌زیست کشور اظهار کرد: به چه دلیلی باید نیشکر که از آلوده‌ترین صنایع استان است و تالاب را نابود کرده به عنوان صنعتی که آلاینده نیست معرفی شود.
وی افزود:  پس از سال‌ها مقصر اصلی پیدا شد و گویا درخت کنوکارپوس عامل این آلایندگی‌ها بود. تالاب را خشک کردند و بلاهای بسیاری به استان تحمیل شد اما هیچ دفاعی صورت نگرفت. من فکر نمی‌کنم این روند درستی باشد.
وی اضافه کرد: هر وقت گرد و خاک شدید می‌شود و صدای مردم بالا می‌رود به یاد این می‌افتیم که جلسه و مصوبه صادر کنیم و بعد از مدتی همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود. ما باید با برنامه پیش برویم.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در خوزستان مشکل کم‌آبی داریم. مارون مرد و کارون به نفس‌های آخر افتاده است. تعجب می‌کنم از خانم ابتکار که مدتی پیش در مصاحبه‌ای گفت تالاب شادگان حق آبه‌اش را گرفته است. سه سال است که جراحی آب ندارد.
وی ادامه داد: من امروز فقط بر اساس اخلاق آمدم که به مهمانمان خوش آمد بگویم و باقی نمایندگانی که حضور پیدا نکردند به خاطر اعتراض به وضعیت محیط‌زیست در این جلسه حاضر نشدند و اکثریت قاطع نمایندگان به شدت از وضعیت محیط‌زیست ناراضی هستند.
ناصری‌نژاد گفت: روند مهاجرت از خوزستان را ببینید. روزگاری خوزستان مقصد بسیاری از اقوام بود اما حالا وضعیت آب و هوای آن طوری شده است که همه از آن فرار می‌کنند.
وی همچنین با بیان اینکه ما به شدت از سازمان محیط‌زیست گلایه داریم، افزود: سالیان سال نیشکر دارد استان را از بین می‌برد اما با کمال تعجب اعلام می‌کنند این صنعت آلاینده نیست. زه آب این صنعت به شدت آلاینده مستقیم و بدون تصفیه به تالاب می‌ریزد.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: وضعیت پتروشیمی‌ها و سد گتوند و غیره نیز به همین صورت. میلیاردها برای این طرح‌ها هزینه شد و در نهایت به اینجا رسیدیم.
ناصری‌نژاد در پایان افزود: دولت وارد سال چهارم خود شده و با اینکه خانم ابتکار نزدیک به هفت بار به خوزستان سفر کرده اما هیچ مشکلی از ما هنوز حل نشده است. اگر با این وضعیت پیش برویم دیگر انسانی در خوزستان نمی‌ماند و تنها عده‌ای می‌مانند کارهای اقتصادی‌شان را انجام دهند و از زمین و زیرزمین و بالای زمین و هر چه در استان است بهره  اقتصادی خودشان را ببرند.نام:
ایمیل:
* نظر: