سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
کد خبر: ۸۱۲۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۳

* شرکت «آلومینیوم مسجد سلیمان» در بین مجموعه طرح‌های در حال اجرا در استان خوزستان  به عنوان تنها طرح نمونه صنعتی استان خوزستان  انتخاب شد .به گزارش روابط عمومی شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان، این شرکت در راستای برنامه اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار به جهت پیشبرد مناسب و فراتر از برنامه مدون پروژه   از سوی هیئت کارشناسان و داوران استان به عنوان طرح نمونه استان خوزستان انتخاب و با صدور حکمی مورد تقدیر قرار گرفت.
* شورای عالی بورس ضمن پذیرش استعفای محمد فطانت، به اتفاق آراء شاپور محمدی را به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب کرد. عصر سه‌شنبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار با حضور اعضاء و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل جلسه داد. در این جلسه ضمن معرفی آقایان موسویان، طالبی، سعدی و محسنی به عنوان اعضای جدید شورا از زحمات آقایان پورابراهیمی، زالی، مقدسیان و خانم فقیه نصیری به عنوان اعضای سابق که دوره عضویتشان به پایان رسید تقدیر شد.این گزارش می‌افزاید، شورا با استعفای محمد فطانت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار را پس از استماع توضیحات وی به دلیل عارضه قلبی و عدم قبول مسئولیت برای دوره‌های آتی، ضمن تشکر از خدمات و زحمات ارزنده وی در دوره تصدی خود، موافقت و برای ایشان آرزوی سلامتی نمود. بر پایه این گزارش، در ادامه شاپور محمدی به عنوان گزینه پیشنهادی هیئت مدیره جدید، به عنوان گزینه نهایی ریاست سازمان بورس به شورا معرفی و به اتفاق آرا از سوی اعضا به عنوان رئیس جدید سازمان  بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.گفتنی است، فطانت که طی ماه‌های اخیر چند بار استعفای خود را تقدیم وزیر اقتصاد کرده بود هم اکنون با حکم طیب‌نیا به عنوان مشاور وی منصوب شد. همچنین لازم به توضیح است که اعضای جدید هیئت مدیره سازمان بورس اوراق بهادار شامل آقایان محمدی، امیری، فلاح پور، سعیدی و عراقچی توسط شورای عالی بورس منصوب شدند.
* عملکرد تجارت خارجی ایران (بدون نفت) در چهار ماه اول سال‌جاری از سوی گمرک ایران منتشر شد. افزایش 21 درصدی صادرات غیرنفتی کشورمان در چهار ماهه اول سال‌جاری با افزایش قابل‌توجهی به بیش از 16 میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزایش داشته است.در مدت یادشده 12 میلیارد و 865 میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شد. بنابراین گزارش، با توجه به این میزان واردات و صادرات در مدت مذکور، تراز تجاری کشورمان مثبت بوده و با افزایش 4 میلیارد دلاری می‌توان گفت: بهترین عملکرد تجارت خارجی کشورمان در سال‌های اخیر به ثبت رسیده است.براساس این گزارش، در چهار ماهه نخست امسال 41 میلیون و 161 هزار تن کالا به ارزش 16 میلیارد و 308 میلیون دلار به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن 36 و 37 صدم درصد و از لحاظ ارزش 21 و 11 صدم درصد افزایش نشان می‌دهد. در همین مدت 9 میلیون و 958 هزار تن کالا به ارزش 12 میلیارد و 865 میلیون دلار وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال پیش از نظر وزن 12 و 79 صدم درصد و از لحاظ ارزش 7 و 12 صدم درصد کاهش داشته است.نام:
ایمیل:
* نظر: