جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
کد خبر: ۸۱۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
مدیرعامل آبفای استان تهران:
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: آب بدون درآمد تهران اکنون 24 درصد است که تا پایان امسال به 22 درصد کاهش می‌یابد.


به گزارش ایسنا، محمد پرورش در آیین بهره‌برداری از پست امداد فاضلاب ناحیه سلیمانیه در آبفای منطقه 4 گفت: در حال حاضر میزان آب بدون درآمد 24 درصد آن ناشی از هدر رفت شبکه به دلیل فرسودگی تأسیسات است و 12 درصد دیگر در واقع به معنی هدر رفت آب نیست، بلکه شامل آبی است که آب و فاضلاب در ازای آن پولی دریافت نمی‌کند.
او افزود: کاهش دو درصدی آب بدون درآمد به منابع زیادی برای اصلاح شبکه آب تهران نیاز دارد و افزون بر آن، این کار با وجود مشکلات زیاد ترافیکی این شهر، بسیار دشوار است.
پرورش تصریح کرد: امسال حدود 300 میلیارد تومان از منابع خود را برای اصلاح 260 کیلومتر از شبکه‌های آب، خرید کنتور، بحث مدیریت فشار و پهنه‌بندی اختصاص داده‌ایم. او تأکید کرد: تا پایان امسال حدود 1000 میلیارد تومان، پروژه‌های بزرگ و کلیدی اجرا می‌کنیم که البته اعتبار هیچ کدام از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب از منابع دولتی تأمین نمی‌شود، بلکه برمبنای مدل‌های جذب سرمایه‌ای مانند بیع متقابل و BOT است.
مدیرعامل آبفای استان تهران در این افتتاح با تأکید بر این نکته که تلاش می‌کنیم بهره‌برداری از فاضلاب در تهران به صورت یکپارچه و متمرکز انجام شود گفت: نگاه ما در حوزه بهره‌برداری، پیشگیرانه است و کوشش خواهیم کرد که این رویکرد در همه فعالیت‌ها مد نظر قرار گیرد.
پرورش با بیان این که این پروژه باید از نظر فکری و نرم‌افزاری به یک مدل برای پروژه‌های دیگر تبدیل شود، تأکید کرد: ما می‌خواهیم به شرکت‌های آب و فاضلاب مناطق اعتماد کنیم و بهره‌برداری از فاضلاب را به آنها بسپاریم.نام:
ایمیل:
* نظر: