چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳
کد خبر: ۸۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۱
مقاومت فوتبالی‌ها در برابر اقتصاد مقاومتی
با انتشار قرارداد بازیکنان و کادر فنی تیم‌های لیگ برتر مشخص می‌شود که مدعیان قهرمانی در لیگ چقدر هزینه کرده‌اند.


فصل شانزدهم لیگ برتر از این هفته‌ آغاز شد و تیم‌ها نخستین بازی خود را انجام دادند، اما در پایان هفته‌ اول نتایج تیم‌ها که انتشار قرارداد تیم‌های لیگ برتری  تمام حواس‌ها را به سمت خود جلب کرده است.پیش از شروع لیگ شانزدهم از پنج تیم به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی نام برده می‌شد. طبق یک اصل از پیش نوشته شده و ثابت در فوتبال ایران هر که می‌خواهد قهرمان شود پول بیشتری خرج می‌کند و حتی قهرمانی تیمی مثل استقلال خوزستان و کسب سهمیه آسیا توسط تیمی مثل نفت تهران با هزینه‌های به مراتب پایین‌تر از مدعیان در شکستن این تابوی میلیاردی اثر نداشته است. سازمان لیگ فوتبال ایران قرارداد بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها را منتشر کرد. طبق این فهرست اعلام شده – که معلوم نیست چقدر با واقعیت منطبق است – تیم‌های مدعی قهرمانی در لیگ برتر یعنی استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، ذوب‌آهن و سپاهان روی هم بیش از ۷۸ میلیارد و ۲۵۳ میلیون تومان فقط برای بازیکنان و کادرفنی هزینه کرده‌اند.
استقلال، گران‌ترین مدعی قهرمانی
آبی‌پوشان تهرانی که ریخت و پاش زیادی در فصل نقل‌ و انتقالات داشتند و هر روز خبر پیوستن یک بازیکن نام آشنای جدید به این تیم منتشر می‌شد بیشترین هزینه را برای قرارداد بازیکنان و کادر فنی‌شان صورت داده‌اند. مدیران و مربیان استقلال قطعا حساب ویژه‌ای روی پول‌های خرج کرده خود بازکرده‌اند که هر روز قول قهرمانی می‌دهند. علیرضا منصوریان که از بدو ورود به استقلال برای حریفان خط و نشان کشیده است هم گویا به این پول‌های میلیاردی دل بسته و خیالش از بابت قهرمانی راحت است. مجموع هزینه استقلال برای بازیکنان و کادر فنی خود در فصل شانزدهم، ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان است که بین تیم‌های مدعی قهرمانی و در کل لیگ، بیشترین هزینه است.
تفاوت ۱۰ میلیاردی قهرمان با مدعی قهرمانی!
استقلال تهران در حالی که با هزینه نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان تیم خود را برای قهرمانی در لیگ برتر بسته که فصل قبل، هم نام خوزستانی اش با رقمی تقریبا نصف این بودجه به جام قهرمانی رسید.استقلال خوزستان، امسال هم برای بازیکنان و کادرفنی‌اش ۹ میلیارد و ۸۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کرده که با استقلال تهران کمی کمتر از ۱۰ میلیارد تومان فاصله دارد.
رقابت ۷۸ میلیارد تومانی مدعیان قهرمانی
پنج تیم اصلی که به عنوان مدعی کسب جام شانزدهم لیگ برتر معرفی شده‌اند. در مجموع رقمی بیش از ۷۸ میلیارد تومان برای بازیکنان و کادرفنی خود خرج کرده‌اند. هزینه پنج مدعی قهرمان لیگ برتر فوتبال به این شرح است: ۱. استقلال ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان ۲. پرسپولیس ۱۷ میلیارد و ۸۷۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان ۳. تراکتورسازی ۱۵ میلیارد و ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۴. ذوب‌آهن ۱۳ میلیارد و ۴۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۵. سپاهان ۱۲ میلیارد و ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان. در شرایطی که بحث بر سر حقوق‌های نجومی حیف و میل بیت‌المال و لزوم صرفه‌جویی داغ است و همه جا از اقتصاد مقاومتی صحبت می‌شود معلوم نیست چرا جلوی پرداخت پول‌های بی‌حساب و کتاب در فوتبال گرفته نمی‌شود؟


نام:
ایمیل:
* نظر: