جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
کد خبر: ۵۰۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱
یک شاعر با اشاره به دیدار اخیر رئیس‌جمهور با اهالی هنر گفت: تعداد بازیگران و سینماگران بیشتر از شاعران و نویسندگان بود. تلقی آقایان از هنرمند بیشتر معطوف به بازیگران و سینماگران است.علی‌محمد مؤدب مدیر مؤسسه شهرستان ادب در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به دیدار اخیر رئیس‌جمهور با اهالی فرهنگ و هنر و ارزیابی کلی خود از این مراسم گفت: من در این جلسه حضور داشتم. این دیدار خیلی زمانش کم بود و بطور محدودی برگزار شد. به نظر می‌رسید که وقت رئیس‌جمهور کم بود و بیشتر یک مراسم افطاری بود. در واقع این مراسم به صورت آنچه که جلسه گفت‌وگو باشد، نبود. بیشتر یک جلسه افطاری و جلسه‌ای برای احترام به هنرمندان در حد یک ‌میهمانی بود.
وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسید عمده میهمانان دعوت شده معرف همه گروه‌های هنری نبوده است، افزود: من خیلی این‌طوری بررسی نکردم، اما در حوزه شعر دوستان شاعر حضور داشتند، ولی در مجموع تعداد بازیگران و سینماگران بیشتر از شاعران و نویسندگان بود. متأسفانه این در دولت‌های دیگر هم وجود داشته است. تلقی آقایان از هنرمند بیشتر معطوف به بازیگران  و سینماگران است و مراقب‌اند که این‌ها کجا می‌نشینند.
مؤدب درباره اینکه چرا در این دیدار نمایندگان صنوف مختلف هنری صحبت نکردند و آیا این نقصی برای این دسته از دیدارها است یا خیر، یادآور شد: به نظر می‌رسید که وقت رئیس‌جمهور این‌بار به خاطر مسائل هسته‌ای کم بود و به همین دلیل یکی‌دوتا از معاونان ارشاد سخن گفتند و دیگر کسی حرفی نزد. در مجموع این جلسه به صورت گفت‌وگو که در دوره قبلی آن برقرار بود، برگزار نشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: