جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
کد خبر: ۴۹۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰
امیر اسماعیلی:
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: با وجود تمامی مناقشاتی که در کشورهای همسایه وجود دارد آسمان کشور ما امن‌ترین آسمان منطقه است. افزایش پروازهای عبوری از آسمان کشور از 400 فروند در سال 92 به 1400 فروند رسیده است.


به گزارش فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در محفل انس با قرآن که در مرکز آموزش درجه‌داری حضرت علی اکبر(ع) اراک برگزار شد، گفت: با وجود تمامی مناقشاتی که در کشورهای همسایه وجود دارد آسمان کشور ما امن‌ترین آسمان منطقه است. افزایش پروازهای عبوری از آسمان کشور از 400 فروند در سال 92 به 1400 فروند رسیده که این تعداد علاوه بر پروازهای داخلی است. تایید این موضوع نیز توسط سازمان ایکائو شاهد این امنیت است.
اسماعیلی در ادامه اظهار داشت: پدافند هوایی امروز بیش از 3600 نقطه از کشور گسترش دارد. تمام سامانه‌های مورد نیاز اعم از موشکی، توپخانه‌ای، راداری و الکترونیکی به صورت بومی تولید می‌شود. گسترش این سامانه‌های دفاعی و پدافندی پیامی جز صلح و دوستی و امنیت برای کشورهای دیگر ندارد و شما می‌بینید که پروازهای بین‌المللی با تعامل و تفاهم و با امنیت از کشور عبور می‌کنند. ما در این فضا حتی رزمایش‌های نظامی را هم بدون هیچ اتفاقی به انجام می‌رسانیم. این امنیت و ثبات حاصل تلاش و زحمات همه همکاران عزیز در جای جای کشور است.نام:
ایمیل:
* نظر: