يکشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸
کد خبر: ۴۲۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۲
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، با اشاره به ساماندهی میدان منیریه گفت: این میدان به دو میدان شرقی و غربی تبدیل شده است.جمال کامیاب در گفت‌وگو با مهر با اشاره به برخی انتقادها درباره حذف میدان منیریه گفت: ساماندهی این میدان آغاز شده است البته بستگی به نوع تحلیل و قضاوت ما نسبت به میدان دارد اگر برداشت ما از میدان یک فلکه ترافیکی است این میدان از بین رفته است اما از نگاه ما میدان محلی برای تعاملات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و در حال حاضر صاحبنظران این حوزه طرحی را مصوب کردند که با سابقه این میدان نیز متناسب است.
وی ادامه داد: در این میدان دو خروجی ایستگاه مترو ایجاد شده و برای آنکه مسافران مترواز این خروجی‌ها وارد خیابان نشوند دو میدان شرقی و غربی پیش‌بینی شده است، همچنین آبنما و مبلمان شهری و مکان‌هایی برای مکث شهروندان در این دو میدان پیش‌بینی شده است. شاید این دو میدان مانند گذشته دایره‌ای برای دور زدن ماشین‌ها نباشد اما طراحی‌ها برای حضور شهروندان و تعاملات اجتماعی ایجاد خواهد شد.
کامیاب با بیان اینکه در میدان سابق منیریه نمادی وجود نداشت، گفت: در میدان جدید نیز نمادی پیش‌بینی نشده است اما امکان جمع شدن هیئت‌های مذهبی و غیره که پیش از این در این میدان انجام می‌شد در این دو میدان نیز قابلیت اجرایی دارد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت ساماندهی میدان ولی‌عصر گفت: بزودی کارگاه‌های مترو از این میدان جمع‌آوری می‌شود و ما باید برای آن تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام دهیم.
وی تأکید کرد: در سال‌های گذشته فراخوانی بین‌المللی برای طراحی و ساماندهی این میدان داده شد که طرحی که مورد موافقت شورای داوران قرار گیرد، انتخاب نشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: